Yazarlar

Mesut Olmak, Yada Olamamak ..!

Esad BALCI

Mesut Olmak, Yada Olamamak ..!';

      Merhabalar aziz okuyucular gönlümün köşesinde bu hafta sizler ile aklımdan asla çıkmayan beyin kanaması nedeni ile hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma kaldırıp 1 hafta içerisinde vefat eden 10.06.2019 tarihinde toprağa verdiğimiz sevgili dostum ve aynı hastalığı yaşadığım kısmen kader arkadaşım olduğunu düşündüğüm MESUT TUNCEL abi den ve hayatından bir nebze de olsa bahsetmek istiyorum. 
     
     Hayatı boyunca uzun yıllar evden çıkamayan Mesut abi ile mesafede olsa gerek çok eski olmasa da zamanın Belediye Başkanının bizlere tahsis ettiği büfe komşuluğumuz ve sıkı bir dostluğumuz vardı. 
  Dışarıdan bakıldığında isminin anlamı gibi çok mutlu ve enerjik görünen sevgili dostum, bana kıyasla dışa karşı çok daha açık olsa da içi bazen kan ağlardı da kimse bilmezdi. 

     Bana Esad ben hep anlatıyorum sen hiç anlatmıyorsun derdi. 

     Sorunları ve problemleri değil çözümleri ve fırsatları konuşalım dediğimde karamsar ve umutsuzca Esad nasıl çözüm bulabiliriz ki der, çıkış aramaya çalışırdı.  
  Yan yana işlettiğimiz büfeler onun için bir umut oldu. Vesile olanlara Her zaman minnettarlık duygusu içerisindeydi. 

   Biraz aldığı engelli maaşının kesilmesinden korkar sıkışıp kaldığı hayatta yaşadığımız ilçede veya ülkede engelli insanların hayatını kolaylaştıracak hürriyetlerini sağlamak özgür bir birey olmalarına olanak sağlayan hizmetleri geliştirilmemesi engellilerden çok onların ailelerinin ve yakınlarının geliştirilip problemlerimizin çözümler ile normalleşmesini sağlanmaması hepimizin büyük bir sorunuyken bunları göz göre göre yaşadığına şahit olurdum.

   Yaşadığımız toplumdaki insanlar bizlerden hep kendileri gibi olmamızı kendileri gibi olmadığımız zaman farklı olmamızı kabul edemedikleri için kültür robotu olmamızı ve yönete bilecekleri sıradan insanlar haline getirmeye çalışıyorlar.

   Boş kaldığı zamanlarda düşünür, düşündükçe karamsarlığa kapılırdı. 

     Mesut abiye hayallerin ve hedefleri nedir diye sorardım. Biliyorum aslında en güzel şey anı yaşamak ama bazı anlar vardır ne o anı nede başka bir anı yaşamak isteriz. 

   Böyle zamanlarda gerçekçi hedefler ve pozitif hayaller kurmak yaşatır bizi. Maalesef onun ne hayalleri nede hedefi vardı nede umudu… 


  …ve böylelikle umut etme kabiliyetimizi aldılar  elimizden.

  Dünya adaletsiz çocuk!
  Dünya zorba.
  Elbet eşitleneceğiz o gün kıyamda.
  Bu kekeme, toz ve duman sözlerimi iyi belle, Bahara kalmaz, gelirim yanına. 
  (Nazım Hikmet)

  Mesut Abi Ruhun Şad Mekanın cennet olsun…
  Seni unutmayacağız.

  3191 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları