Yazarlar

HATIR İŞİ Mİ? HİZMET İŞİ Mİ?

Sabri Arıkan

HATIR İŞİ Mİ? HİZMET İŞİ Mİ?';

  Sevgili okurlarım; doğalgaz hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. İlçemize doğalgazın gelmesinde büyük payı olan sayın Muzaffer Yiğit beyefendiye, verdiği emeğinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bazı eserler vardır ki yapan da yaptıran da asla unutulmaz. Sevgili dostlar ilçemin birçok noktasını dolaştım, birçok eve doğalgazın girdiğini gördüm ve imrendim. İlçeme 1,5 km mesafede bulunan Güney altına doğalgaz gelemez miydi? sanayisi ve fabrikaları bulunan ve belediye mücavir alan sınırları içinde, Yığılca Düzce anayolunun üzerinde bulunan Güney altına doğalgazın gelmesi çok mu zordu? bu konuyu belediye başkanı sayın Rasim Çam beye katıldığı bir programda dile getirdim fakat verdiği cevap beni pek memnun etmedi açıkçası. 15.9.2021 tarihinde merkezden Güney altı mevkiine doğru bir çalışma gördüm, çalışanlar da Aksa doğalgaz dağıtım şirketinin elemanları olduğunu görünce inceden bir heyecanlandım ve bir umutla araştırmaya başladım, başladım başlamasına da büyük bir hayâl kırıklığı yaşadım. Doğalgaz hattı anca Tıraşlar köyüne bağlı bir mahalle olan Çakıl mahallesine kadarmış. Bu arada Çakıl mahallesi Tıraşlar köyünden ayrılıp merkezin bir mahallesi olmuş bunu bilmiyordum ama öğrenmiş oldum. Neyse biz konumuza dönelim. Doğalgazın son durağına baktığımızda içimde fesatlıktan olsa gerek bir kuşku uyandı. Aklımda deli sorularla düşünmeye başladım acaba bu doğalgaz hatırla mı buraya geldi hizmetle mi buraya geldi diye düşünmeden edemedim ya da bu söylentiye mahal verecek bir hizmeti ben bir ilçe başkanı olsam asla kabul etmezdim ya da bu doğalgaz hattını belediye mücavir alan sonuna kadar taşıttırır ben de faydalananlardan biri olurdum.

   Bir gün bu vatandaşa hizmet söylemiyle yola çıkanlar bu tür davranışlardan sonra halkın gözünden düşer ve yere çakılır. Burada benim niyetim asla ve asla ilçe başkanını suçlamak değil. Belki de kendisinin haberi bile yoktur ama çekilen hattın son bulduğu yer senin olunca bu tür dedikodulara maruz kalacaksın. Bu tür hizmetlerde son nokta sen olmamalısın. Konumun itibariyle sizler vatandaşa hizmet anlayışıyla o koltuklara oturuyorsunuz, eminim ki parti yetkilisi bunu duysa o bile buna tepki gösterir halbuki o hattı biraz daha uzatsan sanayi ve Güney altını da dahil ettirsen hiç kimse bir şey diyemez hatta vatandaşa hizmet getirdin diye bütün vatandaş sana dualar bile ederdi. Benim niyetim, kabul edersen bir abin olarak sana tavsiyem bu tür davranışlardan uzak durman ve hizmeti önce vatandaşına getirmendir. Elbette bu hizmetlerden sen de yararlanacaksın ama önce komşuna sonra sana. Buradan Aksa doğalgaz dağıtım şirketine de seslenmek istiyorum; bu hizmeti Güney altı halkı olarak biz de istiyoruz madem ki bu hat dibimize kadar geldi, biraz daha hattı uzatabilir bizi de bu doğalgazdan faydalandırabilirsiniz. Yaptığınız ve yapacağınız hizmetler için sizlere teşekkür ediyorum.

   Bu haftanın konusunda biraz kendimce düşünüp biraz kendime yontayım dedim. Birilerinin kalbini kırdıysam şimdiden özür dilerim, niyetim asla birilerini körü körüne eleştirmek değil, bu konuda çıkabilecek söylentileri dile getirmektir. Belki sizin yaptığınız doğrudur, benim düşüncelerim yanlış olabilir ama ben kalbimdekini de dilimdekini de söylemek istedim. Hatırla bir hizmet geliyorsa, şayet vatandaşın da bu hizmetten yararlanıyorsa her zaman bu hizmeti yaptırmaya devam edin ama asla ve asla bu gelecek hizmetin yararlanacak kişisi başında ve sonunda siz olmayın. Haftaya başka bir konuda buluşmak dileği ile sizleri Allah’ıma emanet ediyor sağlık ve huzurun bol olduğu günler diliyorum. Hoşça kalın.

  3617 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları