Yazarlar

HATIR İŞİ Mİ? HİZMET İŞİ Mİ?

Sabri Arıkan

HATIR İŞİ Mİ? HİZMET İŞİ Mİ?';

  Sevgili okurlarım; doğalgaz hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. İlçemize doğalgazın gelmesinde büyük payı olan sayın Muzaffer Yiğit beyefendiye, verdiği emeğinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bazı eserler vardır ki yapan da yaptıran da asla unutulmaz. Sevgili dostlar ilçemin birçok noktasını dolaştım, birçok eve doğalgazın girdiğini gördüm ve imrendim. İlçeme 1,5 km mesafede bulunan Güney altına doğalgaz gelemez miydi? sanayisi ve fabrikaları bulunan ve belediye mücavir alan sınırları içinde, Yığılca Düzce anayolunun üzerinde bulunan Güney altına doğalgazın gelmesi çok mu zordu? bu konuyu belediye başkanı sayın Rasim Çam beye katıldığı bir programda dile getirdim fakat verdiği cevap beni pek memnun etmedi açıkçası. 15.9.2021 tarihinde merkezden Güney altı mevkiine doğru bir çalışma gördüm, çalışanlar da Aksa doğalgaz dağıtım şirketinin elemanları olduğunu görünce inceden bir heyecanlandım ve bir umutla araştırmaya başladım, başladım başlamasına da büyük bir hayâl kırıklığı yaşadım. Doğalgaz hattı anca Tıraşlar köyüne bağlı bir mahalle olan Çakıl mahallesine kadarmış. Bu arada Çakıl mahallesi Tıraşlar köyünden ayrılıp merkezin bir mahallesi olmuş bunu bilmiyordum ama öğrenmiş oldum. Neyse biz konumuza dönelim. Doğalgazın son durağına baktığımızda içimde fesatlıktan olsa gerek bir kuşku uyandı. Aklımda deli sorularla düşünmeye başladım acaba bu doğalgaz hatırla mı buraya geldi hizmetle mi buraya geldi diye düşünmeden edemedim ya da bu söylentiye mahal verecek bir hizmeti ben bir ilçe başkanı olsam asla kabul etmezdim ya da bu doğalgaz hattını belediye mücavir alan sonuna kadar taşıttırır ben de faydalananlardan biri olurdum.

   Bir gün bu vatandaşa hizmet söylemiyle yola çıkanlar bu tür davranışlardan sonra halkın gözünden düşer ve yere çakılır. Burada benim niyetim asla ve asla ilçe başkanını suçlamak değil. Belki de kendisinin haberi bile yoktur ama çekilen hattın son bulduğu yer senin olunca bu tür dedikodulara maruz kalacaksın. Bu tür hizmetlerde son nokta sen olmamalısın. Konumun itibariyle sizler vatandaşa hizmet anlayışıyla o koltuklara oturuyorsunuz, eminim ki parti yetkilisi bunu duysa o bile buna tepki gösterir halbuki o hattı biraz daha uzatsan sanayi ve Güney altını da dahil ettirsen hiç kimse bir şey diyemez hatta vatandaşa hizmet getirdin diye bütün vatandaş sana dualar bile ederdi. Benim niyetim, kabul edersen bir abin olarak sana tavsiyem bu tür davranışlardan uzak durman ve hizmeti önce vatandaşına getirmendir. Elbette bu hizmetlerden sen de yararlanacaksın ama önce komşuna sonra sana. Buradan Aksa doğalgaz dağıtım şirketine de seslenmek istiyorum; bu hizmeti Güney altı halkı olarak biz de istiyoruz madem ki bu hat dibimize kadar geldi, biraz daha hattı uzatabilir bizi de bu doğalgazdan faydalandırabilirsiniz. Yaptığınız ve yapacağınız hizmetler için sizlere teşekkür ediyorum.

   Bu haftanın konusunda biraz kendimce düşünüp biraz kendime yontayım dedim. Birilerinin kalbini kırdıysam şimdiden özür dilerim, niyetim asla birilerini körü körüne eleştirmek değil, bu konuda çıkabilecek söylentileri dile getirmektir. Belki sizin yaptığınız doğrudur, benim düşüncelerim yanlış olabilir ama ben kalbimdekini de dilimdekini de söylemek istedim. Hatırla bir hizmet geliyorsa, şayet vatandaşın da bu hizmetten yararlanıyorsa her zaman bu hizmeti yaptırmaya devam edin ama asla ve asla bu gelecek hizmetin yararlanacak kişisi başında ve sonunda siz olmayın. Haftaya başka bir konuda buluşmak dileği ile sizleri Allah’ıma emanet ediyor sağlık ve huzurun bol olduğu günler diliyorum. Hoşça kalın.

  3715 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  YAZARLAR
  KARDEŞ SEVGİSİ
  Veli VERGİLİ
  Veli VERGİLİ
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  TUTANACAK DALIMIZ YOK!
  Süleyman ALTINHAN
  Süleyman ALTINHAN
  Sosyal Medya Düzenlemesi
  Hasan SEYHAN
  Hasan SEYHAN
  Kültürel Değişim
  İlker AYYILDIZ
  İlker AYYILDIZ
  HAYATIN İÇİNE ETTİN İNSAN OĞLU
  Sabri Arıkan
  Sabri Arıkan
  Arı gibi çalıştık ipek ürettik, Bir ilki Başardık…
  Esad BALCI
  Esad BALCI
  BİR GÖÇ HİKAYESİ AFGANİSTAN ÖZBEKLERİ
  Levent ÖZDEMİR
  Levent ÖZDEMİR
  Düzce Tam Kapandı
  Fatih IŞIK
  Fatih IŞIK
  Koronadan Kaçarken Başka Hastalıklara Tutulma!
  Pınar HOLT
  Pınar HOLT
  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA DÜŞÜNSÜN.!
  Ahmet Alkan
  Ahmet Alkan
  KAPALI YERLER
  Sefer DEMİR
  Sefer DEMİR
  YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO REZALETİ
  Bahadır KIBRIS
  Bahadır KIBRIS
  KORSAN DEVLET İSRAİL’İN ÇİRKİN YÜZÜNÜ ANLATAN KİTAPLAR!
  Ziya GÜNDÜZ
  Ziya GÜNDÜZ
  ÇOCUKLARINIZ SİZİN VİTRİNİNİZDİR
  Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
   Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
  Şampiyon Adem Akkuş ve Erkut Karaca'ya Tebrikler!
  İLHAMİ ATASEVER
  İLHAMİ ATASEVER
  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEKİ GERÇEKLER
  Musa KESKİN
  Musa KESKİN
  SEÇMEN DE SEÇİLENDE SIRATTA!
  Eda BİLDEK
  Eda BİLDEK
  Vaatlermi, yoksa projelermi‏
  Orhan ACAR
  Orhan ACAR
  KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR
  Hüseyin AKKAYA
  Hüseyin AKKAYA
  MERT ASLAN'DAN
  Mert ASLAN
  Mert ASLAN
  SAHİ,NEYDİ GENÇLİK?
  Orhan YAZICI
  Orhan YAZICI
  SÖZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMAN
  İbrahim KORKMAZ
  İbrahim KORKMAZ
  EMITT FUARI İLGİ GÖRDÜ
  Gökhan ALKAN
  Gökhan ALKAN
  BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…
  Kenan ŞAHİN
  Kenan ŞAHİN
  AHİ OCAKLARI MUTLAKA KURULMALIDIR
  Eyüp AHİ
  Eyüp AHİ
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  Merak Edilen Dini Konular
  Merak Edilen Dini Konular
  Beklenen Oldu
  Takip
  Takip
  DEĞERLERİMİZ
  Vatan ATEŞ
  Vatan ATEŞ
  Ormanlarımız Ve Faydaları
  Sinan AYDIN
  Sinan AYDIN
  BİR İLÇE VAR UZAKTA…
  Abdullah ÇELEBİOĞLU
  Abdullah ÇELEBİOĞLU