Yazarlar

SOVYETLERİN HAİN PLANI

Levent ÖZDEMİR

SOVYETLERİN HAİN PLANI';

  Sevgili okurlarım,

  Bu hafta sizlerle Rusların Orta Asya Türk ve Müslüman toplumları üzerine kurduğu hain plandan söz etmek istiyorum.

  Hepimizin malumu üzerine, sosyal medyadan duymuşsunuzdur, Kırgız-Tacik sınır savaşı daha öncesinde de Özbek-Kırgız savaşı.

  Peki neden oluyor bu anlaşmazlıklar? Sebebi nedir? Neyi paylaşamıyorlar? Burada ki bütün her şeyin sebebi Rusların Turan yani Türk Birliği korkusudur.

  Sovyetler 1991 yılında dağılırken, bağımsızlığına kavuşan Türk Devletlerinin huzurlu olmasını istemediği için, bereketli Fergana vadisine bakan Kırgızistan, Özbeksitan ve Tacikistan üzerinde oyunlar oynamıştır.

  Düşünebiliyor musunuz Kırgızistan'ın içinde Tacik toprağı voruh şehri, Özbek toprağı sokh şehri, bu şehirler Kırgızistan içinde sancılı bölgeler olmuştur.

  Yine Özbekistan'ın içinde Tacik toprağı ve Kırgız köyü bulunmaktadır. İşte bu şehirler bu üç ülke arasında büyük sorunlara sebep olmaktadır. Bu ülkeler soydaş ve dindaş olmasına rağmen birbirlerine düşman gibi davranıyorlar. Kardeşlerim burada ki Rus oyununun farkına varın.

  Özbek, Kırgız, Türkmen, Kazak, bunlar bir soydur. Aynı millettir bu oyuna gelmeyin ve Büyük Türk milletinin birliği için birlik olun. Yaşasın Turan...
  Sevgilerimle

  3946 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları