Yazarlar

Gurbetteki Hemşehlerimiz

Fatih IŞIK

Gurbetteki Hemşehlerimiz';

        Ahmet Amca, Mehmet Abi, Ayşe Teyze, Fatma Yenge yıllar önce çalışmak ve para kazanmak için gittiğiniz Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, Amerika ve daha bir sürü gurbet ülkesinde ne zorluklarla yaşadınız? Neler gördünüz? Hepiniz gelecekte memleketiniz Yığılca'ya dönmenin hayali ve arzusu içinde geçirdiniz yıllarınızı. Buradaki akrabalarınızı alıp götürdünüz, kol kanat gerdiniz. Gönlünüzdeki Yığılca sevdası hiç bitmedi ve bitmeyecek de. 

  Bir kısmınız memleketinize evler yaptınız ve hem kendi hayalinizi gerçekleştirirken hem de Yığılca'yı güzelleştirip kalkındırdınız. Bir kısmınız da bunun hayali ile çalışmaya devam ediyorsunuz. Ne demişler; 

  “Orada bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür.” 

  Memleketimizin her kösesi çok özel ve bu memleket sizlerle daha güzel. Sizleri unutmadık ve her zaman yanınızdayız. Aşağıda izleyeceğiniz videoları sizler için çektik ve aklınıza her geldiğinde izleyerek özlem gidermenizi istedik. 


  1.    Video (www.yigilcaninsesi.net) adresinde 

  Biz Yığılcanın Sesi Gazetesi ve internet portalı olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Aklınıza gelen, memleketimizin geleceği ve bekası için sizlerden gelecek öneri ve tavsiyelerinizi her zaman bize iletebilirsiniz.

  Şunu unutmayalım ki çok kısa bir sürede Yığılca, nadir kalan güzellikler arasında kalacak ve herkes gıbta ile bakacak. 


  2.    Video (www.yigilcaninsesi.net) adresinde 

  Sağlıcakla kalın…

  3529 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları