Yazarlar

Düzce'nin Makus Tarihi Yakında Değişecek Mi?

Fatih IŞIK

 Düzce'nin Makus Tarihi Yakında Değişecek Mi?';


  81 İl'in en kıymetli kentlerinden Düzce, ulusalda ve uluslararasında 
  Biliniyor mu? Tanınıyor mu? 

  Haydi hep beraber mini bir anket yapalım, okuyucularımızdan Düzce dışında yaşayan 5 kişiyi arayarak aşağıda yazılan 3 sorunun cevabını almalarını isteyelim, bakalım ne gibi sonuçlar çıkacak?

  Düzce'yi biliyor musunuz?
  Düzce'de bulundunuz mu?
  Düzce dendiğinde aklınıza gelen ilk 3 şey nedir? 

  Bolu Dağ'ından aşağıya Kaynaşlı'ya, Sakarya Serdivan'dan Hendek'e kadar yapılan yatırımlar bu güzel kent'te ne zaman kendini gösterir? 

  Her kriz kendi fırsatınıda yaratır, pandemi'nin bizden aldıklarının yanı sıra bize göz kırpan yeni fırsat ve yatırımlar olduğunu görebiliyorum. Turizm, İnşaat, Tarım gibi bir çok sektörlerde fırsatlar kapımızı çoktan çalmış olabilir mi?   

  Batı Karadenin Yükselen Değeri Düzce'nin Yıldızı Parlıyor.

  Bu hafta sizlere Turizm alanında yazmak isterim. 

  Bacasız Sanayi Turizm

  Edindiğimiz bilgilere göre, bu yıl Düzce'nin Turizm yılı olacakmış. Çok güzel, çok sevindirici, çok mutlu edici ve yapılacak işleri heyecanla bekliyorum.

  Eleştirmek güzeldir, geliştirir ve iyileştirir. Diyeceksiniz ki sizce neler yapılmalı? 
  2004 yılından bu yana turizmde yurtiçi ve yurtdışı, fuar, organizasyon ve etkinliklerin içinde bulundum. Kiminde katılımcı, kiminde ziyaretçi, kiminde basın mensubu, kiminde İSE organizasyonu düzenleyen kişi olarak içinde bulundum. Bu çalışmalar turizm alanında bilgi ve tecrübe kazanmamı sağladı. 

  Turizm alanında gözlemlediğim kadarı ile başarı kazanmak için takım çalışması gerekir.  Düzce Valimiz Sn Cevdet Atay önderliğinde, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, üniversitemiz, muhtarlarımız, odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, esnafımızdan ve halkımız ile birlikte tek yürek tek ses olmalıyız. Bir tablonun renkleri gibi, bir melodiyi oluşturan notalar gibi birlikte çalışmalıyız. Çünkü ortak paydası '' Düzce '' 

  Peki, neler mi yapılmalı? 

  Sizin de Düzce'nin tanıtımına fayda sağlayacak, fikir, öneri ve görüşleriniz var ise lütfen benimle paylaşırsanız  köşemizde yer verebiliriz. 

  Gelecek hafta ki köşemizde hem anket sonuçlarımızı ve fikirlerimi paylaşacağım.

  Sağlıcakla kalın…

  6123 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları