Yazarlar

KAPALI YERLER

Sefer DEMİR

  Bu yazımızda kapalı ve açık yerler ile ilgili yazmak istiyorum bu benim nacizane fikrim.

  AVM’ler kalabalığın çok havalandırmanın az olduğu yer benim fikrim kesinlikle açılmaması gereken yerler.

  İNŞAAT ŞANTİYE’LERİ: İnşaat şantiyeleri yemek hanede hijyenin olmadığı sosyal mesafenin olmasının mümkün olmadığı yerlerdir, yatakhanede kalabalık bir gurubun bir arada olduğu bir yerdir ne sosyal mesafe ne hijyen hak getire kapalı olması gerken yerdir.

  FABRİKA’LAR: Yemek hanesi kalabalık olan ve çalışma ortamı kalabalık ve temiz hava sürkülasyonu az olan havasız yerlerdir kapalı olması gereken yerlerdir.

  Berberler,Lokontalar,kafeler,barlar,meyhaneler,birahaneler,pastahaneler vs kalabalık olacak yerler zaten kapatılmıştı sonradan Berberler odası iyi bastırdı Avm ler gibi onlarda açtırdı.

  Cami’lerimiz hala kapalı en azından imam yine içeride olsun cemaat dışarıda sosyal mesafeye uyarak kendi seccadesini getirip namazını eda edebilirdi mübarek Ramazan’da ama açılmadı.

  Parklar,bahçeler,açık havaya sahip yerlerin sosyal mesafe kuralları çerçevesinde açık olması gerekiyordu.

  20-65 yaş için alınan tedbirler ne derece faydalı oldu bilemem ama aradaki yaş gurubu dışarıya gidip geldi 20-65 yaş evde olsa ne olacak he evde dışarıya çıkan 20 yaş üstü büyüğü ve 65 yaş altı küçüğü yoksa tedbir işe yaramıştır kesin.

  Sağlık alanında başarılı bir duruş sergilendi ve Avrupa ülkelerine eşdeğer veya daha fazlası ile bu pandemi süreci takip edildi ve tedavisi yapıldı.

  Şimdi vaka sayısı her geçen gün azalıyor ve iyileşen hasta sayımız artıyor burada sağlık bakanlığı ve sağlık çalışanlarının çabası asla ve asla unutulamaz.

  İnşaallah  bayram sonunda herşey normale döner ve heryer açılır esnafımız ve halkımız rahat br şekilde yaşam kalitesi yüksek bir hayat sürer.

  Ramazan bayramınız mübarek olsun  kalın sağlıcakla

  Sefer DEMİR

   

  30822 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları