Yazarlar

Yığılca'nın Hiperaktif Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit!

İLHAMİ ATASEVER

  Muzaffer Yiğit, 2014 yerel seçimlerinde Yığılca ilçesine Belediye Başkanı seçildi.

  Kendisine; ilçeyi bir bütün olarak, parti ayrımı gözetmeden, güven ortamı sağlayarak gönüllere nasıl girdiniz diye sordum?

  Başkan Yiğit, yapılanları heyecanlı bir şekilde bir solukta anlattı. İlçemizdeki hastaları bizzat ziyaret ediyorum. Hasta olanların ilçe dışına gitmesi gerekiyorsa maddi sıkıntısı da varsa hastaneye götürmek, tedavi ettirmek ve tedavi olduktan sonra tekrar geriye getirmek bize ait. Adli tıp ile ilgili yapılacak herhangi bir işlem varsa masraflar da bize ait!

  Vatandaşın cenazesi mi var, Türkiye’nin neresinde olursa olsun il dışına götürmek veya il dışından ilçeye getirmek bize ait. Cenazelerde, Düğünlerde, Mevlitlerde toplu taşımacılık hizmeti veriyorum. Cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, defin işlemi, mevlit vb. işler bize ait!

  Vatandaşın düğün, nişan, kına, nikah merasimi mi var? Çok önemli bir mani olmadıkça katılırım, karınca kararınca takı da takmaya çalışırım!

  Okul bahçelerini asfaltlıyorum. Okulların peyzaj mimarisini ve bahçelerinin temizlik işini yaptırıyorum. Kış mevsiminde okul bahçelerinin kar temizliği bize ait.

  Belediye olarak Çok Programlı Lisenin bahçesine, ilçedeki tüm öğrencilerin de istifade edebileceği şekilde bir 'Sentetik çim saha' yaptırıyorum. Kaynak sıkıntımız yok. Başarılı öğrencilere özendirici olması bakımından maddi katkı sağlıyoruz. İl dışına çıkmamış öğrencilerin bilgi ve görgülerinin artması için il dışına gezi imkanı sağlıyoruz. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara erzak yardımı yapıyoruz.

  Bu yaptıklarınızın parasını nereden buluyorsunuz diye sordum? Meslek sırrı diye cevap verdi!

  Kış mevsiminde yoğun kar yağdığında köyler dahil kapalı olan yolların açılması için, müteahhit firmaların iş makinalarından istifade ederek yolların açılmasını sağlıyoruz.

  Pazar yerinde memnuniyeti sağlayacak her türlü tedbiri alıyoruz. Pazara gidiyorum pazarcının halini hatırını soruyorum, sıkıntılarını öğreniyorum varsa gideriyorum.

  Cumartesi ve Pazar günleri de dahil dönerli vardiya sistemi uygulayarak belediye hizmetlerini yapıyoruz. Vatandaşın çöpünü alma konusunda hiçbir problem yaşatmıyoruz. Çöp konteynırlarını devamlı temiz tutuyoruz.

  Başkan olduktan bugüne kadar alt yapı hizmetleri ve taş duvar örülmesi dahil 15 km. ham yol açtık. Yeni yapılan hastanenin önünü genişlettik. Yakında asfaltını dökeceğiz inşallah!

  Yığılca’nın içinden akan 'Ahmetçiler Deresi' çok kötü kokuyordu. Temizledik ve bir daha pis kokmaması için tedbirini aldık. Yığılca denilince artık akla tertemiz pırıl pırıl şirin bir ilçe gelecek!

  Belediye başkanı olduğum günden bugüne kadar yaklaşık 200 bin ton (Yaklaşık 10 km.) asfalt döktük. 1 milyon TL. tutarında yedi göller caddesi açtık. Yığılca’nın halen kullanılmakta olan içme suyu aspesli borudan akıyor. Onu ihale ettik yakında kazma vurulacak ve çalışmalar başlayacak. Aspesli borular değişecek. Yığılca’nın 50 yıldan bu yana değişmeyen alt yapısının değişimine de yakında başlıyoruz. Yığılca’nın yaklaşık 23 km. lik içme suyu şebekesi ile ilgili bütün hazırlıklarını yaptık ve yakında ona da başlıyoruz. Elektrik hatlarını da yer altına alıyoruz yakında ona da başlıyoruz inşallah.

  Belediyenın, 2010 model megan marka makam aracının olduğunu, Başkan olduğu günden beri ilçeye 7 araç daha kazandırdığını söyledi. Yığılca’nın sokaklarına veya caddelerine Yığılca’da isim yapmış, iz bırakmış olanların isimlerini vereceğiz. Yığılca’da 50 yıldan beri hizmet veren orman deposunu boşalttık içindeki malzemeyi Aksu orman deposuna göndermeyi başardık. Buradan da 49 dönüm bir yer kazandık. Buraya modern bir Yığılca inşa edeceğiz inşaallah.

  Yığılca’nın herhangi bir problemi için Ankara’ya gittiğinde ve gece kalmak icap ettiğinde en ucuz otellerde kaldığını ve ucuz yerlerde yemek yediğini, mümkünse mecliste yemek yediğini dile getirdi.

  Siz, Yığılca’da yapılması gereken her şeyi planlamış ve birçoğunu da yapmışsınız. Daha başka neler yapıyorsunuz, Ankara’dan her türlü yardımı alabiliyormusunuz diye sordum?

  Daima halkın içindeyim. Halkla iç içeyim dedi. Bu ilçede Belediye Başkanlığı yapmış büyüklerimin halini hatırını devamlı sorarım, akıl danışırım, fikirlerinden istifade ederim dedi. Onlar benim büyüklerimdir. Onlardan daima istifade ettiğini ve edeceğini dile getirdi. Onların dertleri ile dertlendiğini söyledi.

  Başkan, Ankara’dan hemen hemen her türlü yardımı alabiliyorum. Milletvekillerimiz sağ olsun ellerinden gelen her türlü desteği verdiler. Yığılca olarak geçen 4 yıl içinde hükümetten hatırı sayılır şekilde yatırım aldık dedi!

  Başkan, yaptığı bu hizmetleri tek başına değil, ekibiyle birlikte gece gündüz hep beraber çalışarak yaptıklarını dile getirerek çalışanların da hakkını verdi. Çünkü Yığılca hepimizin yaşadığı bir ilçe dedi.

  'Akıllı insan kendi tecrübelerinden, çok akıllı bir insan ise başkalarının da tecrübelerinden yararlanır.'

  Muzaffer Yiğit; Seçilmişliğin verdiği ağırlığın farkında olan, ama hiçbir zaman ilçe Başkanının, il Başkanının, ilçe Kaymakamının, Valinin ve Milletvekilinin önüne geçmeyen, Yığılca’nın haklarını her platformda savunan, dik duran fakat dikleşmeyen Devlet terbiyesine sahip haddini bilen bir kişiliğe sahip!

  Muzaffer Yiğit; Sosyal Belediyecilik çalışmalarının hakkını vermiş görünüyor. Yığılca ilçesinin hem Belediye Başkanı, hem iktidar partisinin ilçe başkanı, hem İl Genel Meclis Üyesi, hem de Muhtar gibi çalışıyor. Adeta Yığılca’nın babası olmuş. 7 gün 24 saat çalışıyor. Kendisini çok heyecanlı gördüm. Yığılca, Başkanını bulmuş. Allah yolunu açık etsin. Kendisini tebrik ediyorum.

  Burada bir atasözünü de hatırladığımı belirtmek isterim. 'Zirveye çıkmak zordur, ama zirvede kalmak daha da zordur.' Her an, her daim dikkatli olmak lazım! Hoşça kalın.

  2030 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları