Yazarlar

Vaatlermi, yoksa projelermi‏

Orhan ACAR

  Saklı kent turizm ilçemizde yaşanan seçim atmosferi heyecanın saygı ve sevgiye dayalı, kardeşlik ve birlik beraberlik anlayışı içinde geçmesini temenni ederim bir seçmen vatandaş olarak.

  Ancak son günlerde kahve köşelerinde, yerel basına verilen demeçlerde anlaşılıyor ki adayların takrikar demeçleri biraz düşündürücüdür.

  İlçemiz halkı adaylarını gönüllerinde zaten önceden projelerini değerlendirerek keşfetmişlerdir. Seçmenin oyuna ipotek konulmamalıdır. Neredeyse görülüyor ki şu son günlerde iki arkadaş bir araya bile gelmeye çekinmekte . İnsanlar kahvede rahat rahat oturup çay içebilmeli, sohbet edebilmeli, lokantada iki üç arkadaş birlikte yemek yiyebilmelidirler. Yok o görürse beni dışlar, öbürü görürse bana yanlış bakar düşüncesinden kurtulmalıdırlar. Değişik yorumlara meyil verecek ortam oluşturulmamalıdır. Halk yani seçmen kendi haline bırakmalıdır. Halkın iradesine her zaman saygı duyulmalıdır.

  Tüm seçime giren adaylara ilçemiz halkı adına başarılar dilerim. Vaatlerle seçim alınmaz, üretilecek yeni yeni projeler ortaya konulmalı ki halkımız bu projelerin gerçekleşme oranına göre adayını belirlesin. Elbette her adayın bir çok projesi olacaktır ve vardır da.

  Bu sunulan projelerin 31 Mart sabahı hayata geçirilmesi dileği ile seçmenlerimize bir kez daha diyorum ki oyuna, kim olursa olsun ipotek koydurmamalı.

  81361 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları