Yazarlar

Beklenen Oldu

Takip

  Değerli Yığılcanın sesi okurları uzun bir zamandır işlerimin yoğunluğundan dolayı sizlerle bulaşamadık. İlk olarak mübarek ramazan ayı tüm Türk ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını günahlarınızın af dualarınızın ve ibadetlerinizin kabul olmasını yüce Allah'tan niyaz eder nice hayırlı salıklı ramazanı şeriflere ermenizi dilerim. Affınıza sığınarak bu hafta kaleme Yığılca'da ki taş ocaklarını ve madenlerini almak istiyorum. Bildiğiniz gibi Yığılca da şuan çalışan 4-5 tane taş ocağı var. Bunların yanı sıra bir sürü de ruhsat almış ocaklar mevcut. Geçen gün iş sebebi üzerine Yığılca'nın bir köyüne gidiyordum. Birde yolda ne göreyim. Yolların bozukluğunun yanı sıra ocakta patlamalar sonrası köy yoluna inmiş büyük büyük taşlar mevcut. Allah korusun patlama oldu ve o sırada oradan bir araç, yaya vs. bir canlı geçiyordu. Patlamadan havaya uçan taşlardan biri geldi o kişinin kafasına vurdu. (geçtiğimiz hafta böyle bir olay oldu.) Bunun hesabını kim verecek doğrusu çok merak ediyorum. Şimdi gelelim o taş ocaklarına bildiğim kadarı ile ocaklar Köylere yıpranma, zarar gibi yıllık bir para ödüyor. Ayrıca bozduğu yolarlı da yaptırması gerekiyor. Çünkü Yığılca'nın milyonlarca lira servetini alıp götürüyorlar ve arkasında kırık dökük bir yer bırakıyorlar. El atın da bari bozdukları yerleri yapsınlar. Bu arada tabi ocak açılırken nasıl anlaşma yaptı. Dönemin muhtarları ile nasıl anlaştı bilinmez tabi. Hem yük desen haddinden fazla kimi ilçenin içinden geçerken kimisine de geçmek yasak! Gerçi kamyoncu, Tırcı ne yapsın aldığı ücret belli. Geçim sağlıyor. Yükü yüklemesi gerek, kimi zaman 2-3 tur atıp geçimin sağlayacak. Tabi hepsi için aynı şeyler söylenemez. Aldığım bir duyum var. Sizi haberdar edeyim. Yakında bir köyde ocaklara yönelik bir eylem yapma gibi bir durum söz konusu imiş. Bilmem ne kadarı doğru artık araştırıp kamuoyunu bilgilendirmek lazım. Ben özellikle bu konuların takipçisi olacağım.

  Ayrıca buradan da Yığılca Kaymakamını, Encümen üyelerini ve özellikle Yığılcanın Sesi Gazetesini de tebrik ediyorum. En sonunda Yığılca'nın artık meşhur olan duymayanı kalmayan ve sağır sultanın bile duyduğu köseler köprüsünü yaptırdılar. Herkes sağolsun Varolsun. Kazandırılan yeni köprü ne kaymakamın, ne encümenin nede Yığılcanın Sesi Gazetesinin dir. O köprü bugün tüm Yığılcalılarındır. Umarım Yığılca hak ettiği değeri görecektir.

  48578 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • leyla20/01/2018 19:53

   Takip edip bizide haberdar ettiginiz icin teşekkur ederim birde yapilacak olan yeni yol dan haber bekliyoruz ha birde dogalgaz gelicekmiş yoksa sadece söylentimi
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları