Yazarlar

´AMAN ELİNİZE DİLİNİZE SAHİP ÇIKIN'

Sabri Arıkan

  Sevgili okurlarım; Seçimlere yaklaştığımız bu günlerde görüyorum ki ortalık sertleşecek. Siz siz olun aman konuşmalarınıza dikkat edin.Hayatımızın parçaları olan siyaset ve spor bu günlerde iyice çileden çıkmış iyice çirkefleşmeye başlamıştır. Aman dostlarım siyaset spor deyip birbirinizi kırmayın.Siyasete bakıyorum son zamanlarda kasetler dosyalar havalarda uçuşuyor kimlere inanacağımızı şaşırır olduk.Her siyaset adamı rakip gördüğü kişinin kuyusunu kazmaya çalışıyor siyasetin kirli oyunları bir bir ortaya çıkıyor. Ben daha öncede siyaset hakkında yazı yazmıştım. Yazımda sizleri uyarmıştım bırakın siyaseti siyasetçiler,sporu da spor adamları yapsın siz karışmayın diye ve bu uyarımı tekrarlamak istiyorum. Çünkü geçen hafta gerek siyasetteki kirli oyunlar gerek Bursa da yaşanan futbol anarşisini tüm Türkiye televizyonlardan izledi. Siyasette seçimlerin yaklaşması ve sporda futbol liginin sonlarına yaklaştığımız bu günlerde görüşleri farklı yada tuttuğu futbol takımı farklı arkadaşların her an birbirine düşeceği günlerdir ve hatta şunu da söyleyeyim bu anları bazı kesimler tarafından fırsat bilip ortalığı karıştırmak isteyenlerde çıkabilir aman dikkat edin dostlarım. Bu hafta bu konuya dikkat çekmek istedim çünkü geçen hafta içinde bir muhabbet ortamında yaşadıklarım dehşet vericiydi kendimden ve insanlığımdan utandım

  Neden birilerinin yüzünden iki iyi dost hatta iki kardeş aralarında kırgınlıklar ve kavgalar çıkıyor.Tartışmanın neden çıktığını sizlere anlatayım. Kimler yüzünden kimler kırılıyor kimler kavga ediyor.

  Altı kişilik arkadaş topluluğu muhabbet ediyoruz bu altı kişiden ikisi kardeş ve dört kişide aynı işyerinde çalışan elemanlar yani evimizden çok birbirimizle vakit geçiriyoruz.Neyse muhabbet açıldı ilk önce seçimler üzerine konuşuldu. Bu muhabbetteki arkadaşlarım hemen hemen sempati duyduğu partiler farklı… Herkes kendi fikirlerini söylüyor ve neden o partiye oy vereceğini anlatıyordu ki iki kardeşten büyüğü olan birden ortalığı germeye başladı. Kendi kardeşinin de farklı partiye oy vereceğini duyunca çıldırdı ve o ortamda ben o partiye oy verenin diye başladı küfürler savurmaya .Kendisini öyle bir kaptırmış ki arkadaş kendi partisinden başka partiye oy kullanacaklara sıraladı küfürleri ve ortam bir anda gerildi.Önce kendi kardeşi sen ne diyorsun abi? Sen hem bana hem eşime hem anneme küfür ediyorsun .Sen kendinde misin bu kadar olmaz bak buradaki arkadaşlarına da küfür ediyorsun sen nasıl bir insansın dedikten sonra masadan kalkıp gitti. Bizler yediğimiz küfürleri sineye çekerek biraz sakinleşmesini bekledik arkadaşın ve sakinleştikten sonra kendisine sadece şu soruyu sorduk. Sence söylediğin şeyler bunca arkadaşlığımızı bozmaya değer miydi dedik ve onu masada tek başına bırakarak oradan ayrıldık… Tabi ki o günden sonra diğer arkadaşlarla da anlaşıp bu arkadaşımızın bir daha bizim aramıza girmesine izin vermemeliydik ve öylede oldu. O günden sonra arkadaşımız bizlerden ne kadarda özür dilese onun öfkesini onun bizlere zarar vereceğini artık bildiğimiz için hiç kimse özrünü kabul etmedi. Çünkü bu arkadaşımız tuttuğu futbol takımının maçlarında da beraber maçı seyrederken yine kendini kaybederek rakip takımın bütün taraftarlarına ağzına gelen küfürü savuruyormuş. Tabi ki maça gittiği arkadaşlarda rakip taraftarı imiş gerisini siz düşünün.Her ortamda böyle bir kendini bilmez çıkabilir, küfür de yiyebilirsiniz o zaman ne diyeceksiniz? Kötü söz sahibinindir deyip oradan uzaklaşacaksınız. Bu kişilerle aman ikili diyolağa girmeyin. Ona uyup ta sizde onun gibi ona küfür etmeye başlarsanız yada küfür değil de onun aksine bir cevap vermeye başlarsanız sizinde ondan farkınız olmaz ve iki kişinin aynı anda konuşması nereye varır az çok tahmin edersiniz sanırım.

  Sevgili okurlarım "AMAN ELİNİZE DİLİNİZE SAHİP ÇIKIN" hayırlısı ile şu futbol ligininde seçimlerinde bitmesi dileğimle…

  8419 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  YAZARLAR
  KARDEŞ SEVGİSİ
  Veli VERGİLİ
  Veli VERGİLİ
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  TUTANACAK DALIMIZ YOK!
  Süleyman ALTINHAN
  Süleyman ALTINHAN
  Sosyal Medya Düzenlemesi
  Hasan SEYHAN
  Hasan SEYHAN
  Kültürel Değişim
  İlker AYYILDIZ
  İlker AYYILDIZ
  HAYATIN İÇİNE ETTİN İNSAN OĞLU
  Sabri Arıkan
  Sabri Arıkan
  Arı gibi çalıştık ipek ürettik, Bir ilki Başardık…
  Esad BALCI
  Esad BALCI
  BİR GÖÇ HİKAYESİ AFGANİSTAN ÖZBEKLERİ
  Levent ÖZDEMİR
  Levent ÖZDEMİR
  Düzce Tam Kapandı
  Fatih IŞIK
  Fatih IŞIK
  Koronadan Kaçarken Başka Hastalıklara Tutulma!
  Pınar HOLT
  Pınar HOLT
  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA DÜŞÜNSÜN.!
  Ahmet Alkan
  Ahmet Alkan
  KAPALI YERLER
  Sefer DEMİR
  Sefer DEMİR
  YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO REZALETİ
  Bahadır KIBRIS
  Bahadır KIBRIS
  KORSAN DEVLET İSRAİL’İN ÇİRKİN YÜZÜNÜ ANLATAN KİTAPLAR!
  Ziya GÜNDÜZ
  Ziya GÜNDÜZ
  ÇOCUKLARINIZ SİZİN VİTRİNİNİZDİR
  Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
   Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
  Şampiyon Adem Akkuş ve Erkut Karaca'ya Tebrikler!
  İLHAMİ ATASEVER
  İLHAMİ ATASEVER
  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEKİ GERÇEKLER
  Musa KESKİN
  Musa KESKİN
  SEÇMEN DE SEÇİLENDE SIRATTA!
  Eda BİLDEK
  Eda BİLDEK
  Vaatlermi, yoksa projelermi‏
  Orhan ACAR
  Orhan ACAR
  KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR
  Hüseyin AKKAYA
  Hüseyin AKKAYA
  MERT ASLAN'DAN
  Mert ASLAN
  Mert ASLAN
  SAHİ,NEYDİ GENÇLİK?
  Orhan YAZICI
  Orhan YAZICI
  SÖZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMAN
  İbrahim KORKMAZ
  İbrahim KORKMAZ
  EMITT FUARI İLGİ GÖRDÜ
  Gökhan ALKAN
  Gökhan ALKAN
  BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…
  Kenan ŞAHİN
  Kenan ŞAHİN
  AHİ OCAKLARI MUTLAKA KURULMALIDIR
  Eyüp AHİ
  Eyüp AHİ
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  Merak Edilen Dini Konular
  Merak Edilen Dini Konular
  Beklenen Oldu
  Takip
  Takip
  DEĞERLERİMİZ
  Vatan ATEŞ
  Vatan ATEŞ
  Ormanlarımız Ve Faydaları
  Sinan AYDIN
  Sinan AYDIN
  BİR İLÇE VAR UZAKTA…
  Abdullah ÇELEBİOĞLU
  Abdullah ÇELEBİOĞLU