Yazarlar

Toplum Neden Böyle Yapıyor

Takip

  Yığılca, dünyadan kopup, başını kabuğunun içine çeken bir kaplumbağa gibi kendi içine kapandığında olaylar da tam bir sahtekârlığa dönüyor.

  İstisnasız tüm sahtekarlar hem kendi taraftarlarını hem de bütün Yığılca'yı kandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

  Bu güne kadar başınıza gelen yada bir yerden duyduğunuz olayları göz önünde bulundurduğunuzda ne demek istediğimi anlarsınız.

  Gerçi yaklaşık 3 yıldır yayında olan Yığılcanın sesi sayesinde Yığılca da fazla sahtekarlık olmadığı kanaatindeyim. Gazete herkesin gözü kulağı oluyor bir önce ki yazımda da belirttiğim gibi köylerde kapış kapış giden bir gazete olduğunu duydum. Doğrusu yakın bir dostumun anlattığına göre de tüm köylünün bu gazetenin peşine düştüğünü köyde bulunan gazeteyi herkesin kendi eline geçirmek istediğini işittim. Doğrusu bu çok güzel bir durum. Fakat ortada bir muamma var. Köylü gazeteyi ne için eline geçirmek istemiş onu anlayamadım.

  Herkesin kendi kesiminin "çıkarının" diğeriyle çatıştığını vurgulayarak, yalnızca kendi yakınlarını memnun edecek çözümler bulunduğunu ve o çözümleri aradığını görebiliyoruz.

  Büyük sahtekârlık da burada zaten.

  Öyle bir çözüm hiç kimse için yok.

  Birbiriyle dövüşüyormuş gibi görünen bütün taraftarlarının "çıkarı" aynı, hepsi için ayrı ayrı çözümler yok, hepsi için "ortak" bir çözüm var.

  Benim gördüğüm kadarı ile bu gazete, Yığılca'nın sorunlarını çözmeyi samimiyetle isteyen bir gazete.

  Fakat üç beş çapulcunun ne iş için uğraştığını anlayamıyorum. Bazılarınızın durumdan haberi vardır fakat ben konuyu gündeme getirmek istemiyorum. Bilen bilir diyelim.

  Bahsettiğim yerde dert aynı.

  Hepsi özgür bir şekilde , kendi hayatlarını kendileri gibi yaşamak istiyorlar.

  İşte tamda bu noktada siyaset giriyor araya. Güzel olayları biz yapıyoruz diğerlerini bilmeyiz hesabı. Yığılca'ya ne veriliyor ki neyi konuşuyorsunuz. Yığılca fazlasını hak ediyor. Herkes de bunun farkında geliştirin projeleri teklif sunun yapmak istiyoruz deyin.

  Yığılca'nın bir sorunu var. Atıyorum ilçe dışında herhangi bir köyde bir olay oluyor. Bunu Yığılca tamamen kendine mâl ediyor. Aslında böyle olmamalı. Yığılca da yıllardır belirli bir hedefe ulaşmak için mücadele eden insanlar var, neden Yığılca bunu kendi üstüne mâl etmiyor da yaşanılan kötü olayları yansıtıyor anlamadım doğrusu.

  Bu arada değerli Yığılcalılar şunu unutmayın herkes kendi hayatını yaşar ama nasıl?

  Delinin bir kuyuya taş atıyor sonra arkasından 100 kişi çıkarmaya uğraşıyor.

  Bu arada Yığılca Kaymakamı Nuri Gezici'yi geçen hafta başlatmış olduğu projeden dolayı tebrik ederim. İlçede ki yetimleri sevindirmek onlar için bir şeyler yapmaya çalışmak takdire değer bir durum. Allah devamına erdirsin diyelim.

  11654 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları