Gündem

UMUDUMUZ 2023'TE

03/01/2023 08:19
UMUDUMUZ 2023'TE

       Değerli Okuyucular, Sevgili Dostlar, geçen haftaki yazımda '' 2022 Yılı Böyle Geçti''demiş bunların kısa değerlendirmesini yaparak çözümü bekleyen konuları da dikkatinize sunmuştum. Atalarımız: ''İnsan umut ettiği sürece yaşar. Nerede hayat varsa orada umut vardır.Umut etmeden hayaller gerçekleşmez.Su aktığı yere yine akar. Gün doğmadan neler doğar. ''demişler. Ben de bu hafta 2023 yılının seçim yılı olması nedeniyle  tüm dost ve okuyucularımın hislerine tercüman olmak için ''Umudumuz  2023'te '' diyerek beklentilerimizi, umutlarımızı, hayallerimizi dile getirmeye çalıştığım  yazıma başlıyorum. 
                 Değerli Dostlar ve Okuyucularım, iki gün önce merhaba dediğimiz 2023 yılı devletimizin, ülkemiz insanının ve ilçemiz halkının çok farklı beklentileri olan bir yıl. Herkese kutlu olsun. Bu beklentilerimizi gerçekleştirecek olan da yönetici konumunda olan bürokrat, siyasetçi ve yöneticileri. Onların yaptıkları ve yapacakları güzel şeyler yıllar sonra bile her zaman konuşulup iyi veya kötü yönleriyle anlatılır. Bunlar bazen aşağıdaki fıkradaki gibi anılara yazılır. ''Bir gün iki arkadaş çölde geziyormuş. Biri diğerine tokat atmış, tokatı yiyen de kuma bugün arkadaşım bana tokat attı yazmış. Bunlar gitmiş gitmişşşş. Tokatı yiyen bu sefer bir bataklığa düşmüş diğeri onu kurtarmış. Tokat yiyen taşa bugün arkadaşım hayatımı kurtardı yazmış. Tokat atan neden birini taşa diğerine kuma yazdın, diye sormuş . Diğerinin cevabı şu olmuş : ''Senin kötülüğünü rüzgar tekrar siler ama iyiliğini taşa yazdığım için hep orda kalır, demiş. İşte gerçek bu.Yaptığın kayda değer bir şey yoksa unutulur gidersin. Kuma yazılan gibi silinir gider.Yapılan iyi ve kalıcı şeyler ise taşa yazılan gibi her zaman hatırlanır.
                 İlçemiz insanı olarak önce sağlıklı ve huzurlu bir yıl sonra yukarıda belirttiğim yönetici, bürokrat ve siyasetçilerimizden 2023 yılında; Düzce-Yığılca ve Yedigöller yollarının tamamlanması, köy yollarının bakımının yapılması ilk sırada yer alıyor. Merkezi yönetim dediğimiz Ankara'daki hükümet yöneticileri girdikleri seçim sathı için hazırlıklara başladılar bile. EYT yasası bunun ilk örneği. Sonra sözleşmelilerin kadroya alınması, memur emekli tüm çalışanlara yapılacak maaş artışları, çiftçilere yapılacak destekler, doğalgaz, elektrik vb. ödeme yardımları bunların sadece bazıları. İlçemiz siyasetçi ve yöneticileri gereğini yapıp gerekli takibi yapmazsa atını alan Üsküdar'ı geçer biz de bir seçim dönemi daha bekleriz. Gazetemiz haberindeki Düzce-Yığılca yolundaki yapılacakların mutlaka 2023 programına alınmasını sağlamalıyız. Yedigöller yolunun Bekirler yol ayrımından sonraki bölümünde üç yıldır bir çalışma yok. Karakaş köyü Mengen istikametinden yolun bakımının yapılması ayrıca Yoğunpelit köyü Derealı  üzerinden 1980'li yıllarda yeni bir güzergah olarak yapılan Yedigöller turizm yoluna da işlerlik kazandırılması gerekir. Çünkü bu yol mesafe olarak hem kısa hem de fazla rampa değil diye biliyorum. Son birkaç yazımda dile getirdiğim yol güzergahındaki turizm yatırımları ve çevre temizliği için: ''Yığılca Çevre Temizliği ve Güzelleştirme Derneği''ni  kurmayı planladık. İnşallah bu dernek sayesinde ilçemizde temizlik ve güzelleşmesi yolunda güzel çalışmalar yapılacaktır. Bunun için tüm ilçe halkımızın desteğini bekliyoruz.
                  Değerli Okuyucularım ve Dostlarım, yol dışındaki 2023 yılı umutlarımızı; fındıkta bereketli bir sezon ve uygun bir fiyat, arıcılıkta doğal ve organik bir hasat. Bahçelerimizde doğal bir sebze için zamanında bereketli yağmurlar. Meyve ağaçlarımızdan, hayvanlarımızdan kaliteli ve bol ürün. Eğitimde çocuklarımızdan başarılı bir yıl. Sevdiklerimizle kazasız, belasız, hastalıksız bir 365 gün. İlçe merkezinde trafikte anlayış (Özellikle kamyonculardan), esnaflarımız için helal kazanç. Pazar yerinin bir an önce yapılması. Güzel ve bakımlı bir çevre olsun.Yaşamımızda çok daha fazla sanat, bilim, kültürel etkinlik, sinema, tiyatro olsun. Yürek bizim, yollar bizim, çevre bizim, şu dağlarda kırlardaki ala çiçekler bizim, boydan boya bu memleket bizim. 2023 yılında dertler, hastalıklar bizden uzak,sevdiklerimiz yanımızda olsun. Her günümüz bir öncekinden daha güzel olsun.  Sağlıkla, dostça kalın;  hoşça kalın.  

  2028 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  YAZARLAR
  KARDEŞ SEVGİSİ
  Veli VERGİLİ
  Veli VERGİLİ
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  TUTANACAK DALIMIZ YOK!
  Süleyman ALTINHAN
  Süleyman ALTINHAN
  Sosyal Medya Düzenlemesi
  Hasan SEYHAN
  Hasan SEYHAN
  Kültürel Değişim
  İlker AYYILDIZ
  İlker AYYILDIZ
  HAYATIN İÇİNE ETTİN İNSAN OĞLU
  Sabri Arıkan
  Sabri Arıkan
  Arı gibi çalıştık ipek ürettik, Bir ilki Başardık…
  Esad BALCI
  Esad BALCI
  BİR GÖÇ HİKAYESİ AFGANİSTAN ÖZBEKLERİ
  Levent ÖZDEMİR
  Levent ÖZDEMİR
  Düzce Tam Kapandı
  Fatih IŞIK
  Fatih IŞIK
  Koronadan Kaçarken Başka Hastalıklara Tutulma!
  Pınar HOLT
  Pınar HOLT
  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA DÜŞÜNSÜN.!
  Ahmet Alkan
  Ahmet Alkan
  KAPALI YERLER
  Sefer DEMİR
  Sefer DEMİR
  YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO REZALETİ
  Bahadır KIBRIS
  Bahadır KIBRIS
  KORSAN DEVLET İSRAİL’İN ÇİRKİN YÜZÜNÜ ANLATAN KİTAPLAR!
  Ziya GÜNDÜZ
  Ziya GÜNDÜZ
  ÇOCUKLARINIZ SİZİN VİTRİNİNİZDİR
  Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
   Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
  Şampiyon Adem Akkuş ve Erkut Karaca'ya Tebrikler!
  İLHAMİ ATASEVER
  İLHAMİ ATASEVER
  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEKİ GERÇEKLER
  Musa KESKİN
  Musa KESKİN
  SEÇMEN DE SEÇİLENDE SIRATTA!
  Eda BİLDEK
  Eda BİLDEK
  Vaatlermi, yoksa projelermi‏
  Orhan ACAR
  Orhan ACAR
  KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR
  Hüseyin AKKAYA
  Hüseyin AKKAYA
  MERT ASLAN'DAN
  Mert ASLAN
  Mert ASLAN
  SAHİ,NEYDİ GENÇLİK?
  Orhan YAZICI
  Orhan YAZICI
  SÖZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMAN
  İbrahim KORKMAZ
  İbrahim KORKMAZ
  EMITT FUARI İLGİ GÖRDÜ
  Gökhan ALKAN
  Gökhan ALKAN
  BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…
  Kenan ŞAHİN
  Kenan ŞAHİN
  AHİ OCAKLARI MUTLAKA KURULMALIDIR
  Eyüp AHİ
  Eyüp AHİ
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  Merak Edilen Dini Konular
  Merak Edilen Dini Konular
  Beklenen Oldu
  Takip
  Takip
  DEĞERLERİMİZ
  Vatan ATEŞ
  Vatan ATEŞ
  Ormanlarımız Ve Faydaları
  Sinan AYDIN
  Sinan AYDIN
  BİR İLÇE VAR UZAKTA…
  Abdullah ÇELEBİOĞLU
  Abdullah ÇELEBİOĞLU