Gündem

2022 YILI BÖYLE GEÇTİ

27/12/2022 07:53
2022 YILI BÖYLE GEÇTİ

        Değerli Okuyucular, Kıymetli Dostlar, bir varmış bir yokmuş misali kuş gibi uçar gider zaman. Geriye dönüp baktığımızda ne yaşadık, ne gördük? deriz o an. Ah, vahla geçen hüzünlere gebe olan, hayatımıza mı yanmalı o zaman? Yoksa, yoksa nasıl bu ömrü tamamladık? Yaşayamadık diye mi eyvahlanmalı o an? Güzel bir günü, neşeli ve mutlu bir günü kar saymalı, mutlu olup hayıflanmamalı. Bak gidiyor koca bir ömür. Bu sözü yabana atmamalı. Takvimden düşen yapraklar, umutsuzluk değil, kalbimizi umutla doldurmayı. Saçlarımıza düşen beyazlar ise matemimiz değil yaşamımızı anlatmalı, demiş şair. Atalarımız ise : ''Terazi var, tartı var; her şeyin bir vakti var. Su akarken testiyi doldurmayı. Zaman sana uymazsa sen zamana uy. Sayılı gün çabuk geçer. Erteye kalan, arkaya kalır. Geçen zamana üzülmek, rüzgarı kovalamaya benzer. Bugünün işini yarına bırakma. Boşa harcadığın bir dakika, ömründen çaldığın bin dakika. Vakit nakittir. '' gibi sözlerle zaman konusunda bizlere nasihatte  bulunmuşlardır. Bu hafta geçen giden 2022 yılını doğruları ve yanlışları ile nasıl değerlendirdiğimizi  anlatmaya çalışacağım.
              Geçen yıl bu zamanlarda hepimizin belini büken zamlar yüzünden gelecek kaygısına düşmeye başlamıştık. Maaşlarımız düşük, alım gücümüz zayıftı. 15 Ocak'tan sonra yapılan maaşlardaki iyileştirmeler ve temmuz artışları biraz nefes almamızı sağladı. Ancak durumu fırsat gören marketlerin ve daha çok kazanma hırsındaki esnaflarımız yüzünden zamlar durmadığı gibi artarak devam ediyor. Fındıktaki taban fiyat ve Toprak Mahsullerinin piyasaya müdahalesi de halkımızı mutlu etti. En azından tüccara eğilmediler. Düzce-Yığılca yolu ile ilgili belirsizlik ise devam ediyor. Geçen hafta belediye başkanımız, muhtarlarımız ve siyasetçilerimizin Ankara çıkarmasından da henüz bir sonuç alamadık. Dutlar viyadüğündeki virajın asfaltı yapıldı. Böyle kalırsa gelecekte büyük tehlikelere davetiye çıkardılar. Çünkü yolun yabancısı olanlar ve hız tutkunlarının o viraj sonu olabilir. Orada Azraile zemin hazırlandı. Hiç yoktan  yeni bir tehdit oluştu. İnşallah, bu hafta içinde milletvekilimiz Ayşe Kesir verdiği sözü tutar da yanlıştan dönülür umudundayız. Bu olay Akçaören viyadükünün planlanmasına da vesile olur diye düşünüyorum.
                Değerli Dostlarım ve Okuyucularım, ilçemizi ilçe yapan en önemli kaynağımız ormanlarımız. Bunun farkına varmak için ormansız yerlere bir gezi yapmanızı öneririm. Onların önemini kavramalıyız. Bu vatan dedelerimizden miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık demiştim. Aynı söz ormanlar için de geçerli. 2012 yılında yapılan bir yasal değişiklik bu konuda bir çok suiistimalleri beraberinde getirdi.Eskiden orman kooperatifleri orman emvalini depo teslimi yaparken,ormanda teslim sistemi getirilerek bazılarına çıkar kapısı yaratıldı. Hafta içinde görüştüğüm bazı kooperatif başkanları bu orman teslimini tercih eden kooperatiflerin yöneticilerinin haksız kazanç sağlamak için bu yolu seçtikleri, bazı orman müteahhitleri ile ormanlarda kıyıma başlandığını, orman görevlilerinin de yeterli kontrolü yapmadığı için ormanlarda usulsüz kesimlerin yapıldığını söylediler. Durumun vahametini gören üst yöneticiler bu uygulamayı geçici olarak askıya almışlar. İnşallah devamı gelmez. Yoksa ilçemizin süsü olan bu can damarlarımız büyük tehdit altında olacak. Bu konuda tüm insanlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum.
                 Evet dostlar bir yıl nasıl geçti anlamadık. Yazılarımı okuyup yorum yapan dostlara teşekkür ederim.   Bu yazılarla hislerinize tercüman oluyorsam ne mutlu. Eğitim camiasında okullara gönderilen ödenek sistemi için bakanlığı tebrik ederim.Yıllardır okulların ihtiyaçları için neler çekmiştik.Yalnız yapılan uzmanlık ve başöğretmenlik sınavları ve sonuçlarından bir şey anlamadım.Amaç sadece ekonomik destek mi acaba. Kariyere bir katkısı olmayacak mı? Yalnız 23 Kasım Düzce depremi bazı  velilerin çocuklarını geri getirmesini sağlamış. İlçemiz okulları; ilkokul ve ortaokul seviyesinde  her yerden ideal. Sınıflar 20 kişilik. Telaşa gerek yok. Kendi okullarımıza sahip çıkalım. Bu arada ilçemiz merkezinde park sorunu devam ediyor. Bazı yerlerde rastgele çöp atmalar başlamış. Köpekler her zamanki gibi sokakları doldurdu. Köy yollarına doğru dürüst bakım yapılmadı. Hala telefon kablo hırsızları işbaşında sonuç olarak  hayat devam ediyor. 2023 yılına böyle girdik Hepimize kutlu olsun. Şimdilik sağlıkla, dostlukla kalın; hoşça kalın. 

  2012 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  YAZARLAR
  KARDEŞ SEVGİSİ
  Veli VERGİLİ
  Veli VERGİLİ
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  TUTANACAK DALIMIZ YOK!
  Süleyman ALTINHAN
  Süleyman ALTINHAN
  Sosyal Medya Düzenlemesi
  Hasan SEYHAN
  Hasan SEYHAN
  Kültürel Değişim
  İlker AYYILDIZ
  İlker AYYILDIZ
  HAYATIN İÇİNE ETTİN İNSAN OĞLU
  Sabri Arıkan
  Sabri Arıkan
  Arı gibi çalıştık ipek ürettik, Bir ilki Başardık…
  Esad BALCI
  Esad BALCI
  BİR GÖÇ HİKAYESİ AFGANİSTAN ÖZBEKLERİ
  Levent ÖZDEMİR
  Levent ÖZDEMİR
  Düzce Tam Kapandı
  Fatih IŞIK
  Fatih IŞIK
  Koronadan Kaçarken Başka Hastalıklara Tutulma!
  Pınar HOLT
  Pınar HOLT
  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA DÜŞÜNSÜN.!
  Ahmet Alkan
  Ahmet Alkan
  KAPALI YERLER
  Sefer DEMİR
  Sefer DEMİR
  YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO REZALETİ
  Bahadır KIBRIS
  Bahadır KIBRIS
  KORSAN DEVLET İSRAİL’İN ÇİRKİN YÜZÜNÜ ANLATAN KİTAPLAR!
  Ziya GÜNDÜZ
  Ziya GÜNDÜZ
  ÇOCUKLARINIZ SİZİN VİTRİNİNİZDİR
  Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
   Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
  Şampiyon Adem Akkuş ve Erkut Karaca'ya Tebrikler!
  İLHAMİ ATASEVER
  İLHAMİ ATASEVER
  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEKİ GERÇEKLER
  Musa KESKİN
  Musa KESKİN
  SEÇMEN DE SEÇİLENDE SIRATTA!
  Eda BİLDEK
  Eda BİLDEK
  Vaatlermi, yoksa projelermi‏
  Orhan ACAR
  Orhan ACAR
  KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR
  Hüseyin AKKAYA
  Hüseyin AKKAYA
  MERT ASLAN'DAN
  Mert ASLAN
  Mert ASLAN
  SAHİ,NEYDİ GENÇLİK?
  Orhan YAZICI
  Orhan YAZICI
  SÖZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMAN
  İbrahim KORKMAZ
  İbrahim KORKMAZ
  EMITT FUARI İLGİ GÖRDÜ
  Gökhan ALKAN
  Gökhan ALKAN
  BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…
  Kenan ŞAHİN
  Kenan ŞAHİN
  AHİ OCAKLARI MUTLAKA KURULMALIDIR
  Eyüp AHİ
  Eyüp AHİ
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  Merak Edilen Dini Konular
  Merak Edilen Dini Konular
  Beklenen Oldu
  Takip
  Takip
  DEĞERLERİMİZ
  Vatan ATEŞ
  Vatan ATEŞ
  Ormanlarımız Ve Faydaları
  Sinan AYDIN
  Sinan AYDIN
  BİR İLÇE VAR UZAKTA…
  Abdullah ÇELEBİOĞLU
  Abdullah ÇELEBİOĞLU