Gündem

YIĞILCA HALKI BU MUAMELEYİ HAK ETMİYOR!

27/12/2022 07:41

İlçe Başkanlarından Yığılca yolu için ortak basın açıklaması

  Yapımı devam eden ancak viyadük ve tünellerinin askıya alındığı ifade edilen Yığılca Düzce yolu gündemden düşmüyor.

  Yığılca Düzce yolunda basın açıklaması yaparak  Yığılca halkının böyle bir muameleyi hak etmediğini dile getiren parti teşkilatları bu yolun seçim vaadi olmaktan çıkması gerektiğini belirttiler.

  Yığılca yolu Dutlar mevkiinde İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İyi Parti İlçe Başkanı Hüseyin Temizel, CHP İlçe Başkanı Zeynel Çamlı, Deva Partisi İlçe Başkanı Ercan Keskin, Kırık Köyü Kalkınma ve Gençlik Kolları Başkanı Şendoğan Tekin, Belediye Meclis Üyesi Hasan Temizel’in katılımı ile basın açıklaması yapıldı.

  Basın açıklamasını İyi Parti Düzce İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çengel yaptı.

  Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

  “2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yığılca mitinginde söz verilerek projelendirme işlemleri başlayan Düzce-Yığılca karayolunun Dutlar mevkisinde yapımı daha önce planlanan küçük ölçekli viyadüğün ve aynı zamanda Akçaören mevkisinde planlanan büyük ölçekli viyadüğün planlamadan çıkarıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

  Düzce-Yığılca karayolunun yapımı belediyenin CHP de bulunduğu bir dönemde seçim vaadi olarak biz Yığılcalılara sunulmuştur. Bu vaat ile belediyenin AK Partiye geçmesinden sonra ise defalarca dönemin AK Partili belediye başkanı ve İl Başkanı, Milletvekilleri ve Encümenleri tarafından yapılan açıklamalar, yol güzergahından paylaşılan fotoğraflar ile yolun başladığı, viyadüklerin yapılacağı, proje değişiklikleri ile ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşılmıştır. Bu arada da defalarca yol çalışmalarının ödenek yetersizliği nedeniyle durduğu, bir sonraki seneye devam edeceği gibi söylemler tüm Yığılcalıların malumudur.

  Türkiye’nin birçok yerinde yapımına başlanıp bitirilen otobanlar, köprüler, çevre yolları yapılırken hiçbir ödenek sorunu yaşanmazken, toplamda 15-20 km yolun iyileştirilmesi ve sanat yapılarının yapılması mevcut hükümet için çok zor bir iş olmada gerek. Ancak yolun yapılması bir tarafa, bizlere AK Partili Belediye Başkanı, Milletvekilleri, Encümenleri ve siyasetçileri tarafından kazanım olarak gösterilen ve yolda yapılması planlanan viyadük ve viyadük benzeri sanat yapılarının iptal edilerek yolun projesinde tekrar değişikliğe gidilmesi tam bir hezeyandır. Yığılca’mız böyle bir muameleyi asla hak etmemektedir.

  70 li yıllarda bölgenin tavukçuluk sektörüne öncülük eden, ilk entegre yem fabrikasının kurulduğu ve kereste fabrikasının bulunduğu Yığılca’mızın zaman geçtikçe yol altyapısı yüzünden bu cazibesini kaybederek elindeki tesisleri de kaybetmesi zamanla nüfusumuzun 23 binlerden 14 binlere kadar gerilemesine neden olmuştur. Ve nüfusumuz hızla düşmeye devam etmekte olup ilçemizin yakın zamanda belde olmasına kadar uzanacak bir sürecin bizleri beklediğini üzülerek ifade etmek istiyoruz.

  Bizler Yığılca için siyaset yapan, Yığılca’nın geleceğini düşünen bireyler ve parti teşkilatlarımız teşkilatları olarak Yığılca’mız için gelecek kaygısı içerisinde bulunan tüm sivil toplum örgütlerini, siyasetçileri ve vatandaşlarımızı birlikte hareket etmeye davet ediyor ve asla haketmediğimiz yol yapımında gerçekleştirilen iptalleri ve yatırım değişikliklerini yapan, yaptıran ve karar veren tüm yetkililere buradan seslenmek istiyoruz.

  Yığılca arısıyla, turizm değerleriyle, orman ve tarım alanındaki yüksek ekonomik girdileriyle Düzce’nin ve bölgenin parlayan yıldızıdır ve gerekli yatırımları alması konusunda ne gerekiyorsa yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın”

  4779 kez okundu.

  9 yorum yapılmış

  • ali19/12/2022 15:34

   albay Dursun nerede?? her yerde boy gösteren sn akp ilçe başkanı ... ses çıkar da yolumuz tamamlansın. mesele parti meselesi değil...ilçenin faydasına olan bir yatırım. 1 gram samimiyetin olsaydı bu fotoğrafta sen de olurdun
     (Toplam 5 oy kullanıldı.)
  • MURTAZA19/12/2022 15:55

   VER TOKADI SEÇİMDE
     (Toplam 6 oy kullanıldı.)
  • Yığılca Sevdılısı.19.12.2023 16.3519/12/2022 16:39

   Yığılcamız dışlanmayı haketmiyor.yığilcam uyan uymayı bırak dik dur. Gereken cevabı 2023 deki seçimde boş oy kullanarak tepkini göster.gerekeni yap.yığılcamız ve halkımız bunu hak etmiyor.birlikten kuvvet doğar.boş laflara boş vaatlere karnımız tok.2023 de öyle bir tokat atacazki Yığılcayı unutamayacaklar.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • Yığılca sevdası20/12/2022 01:47

   Geç kalınmış bir söylem ve küçük çaplı eylem olmuş gibi , bu yol siyaset işi değil , bu dert tüm yığılcanın derdi . Türkiye basınına çıkması lazım ve hatta bu sayın cumhur başkanımıza iletilmesi lazım , ne yazıkkı ilçe siyasetinde her zaman olduğu gibi sınıfta kalıyoruz .
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Rafet20/12/2022 06:32

   Sanki yapılan yolda yol olsa O kadar sabırla bekledik Yığılca halkının umutla sabırla bekledi ama yol yol değil sollamaya çıkamıyorsun tırlardan
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Mehmet KESKIN 20/12/2022 09:53

   Yığılca yolu akp Yığılcadaki teşkilatin başarısız olduğunun göstergesidir ilçe başkanı olmak sadece foto modellikle olmuyor yada encümen yatacak yeriniz yok..
     (Toplam 3 oy kullanıldı.)
  • özcan20/12/2022 11:36

   bugun orada butun yigilca olsaydi o zaman bu dava amacina ulasirdir cadiri ankarada kuramiyorsan bari su vatandaslarin yaninda bari kursaydin en azindan karinca misali tarifin belli olurdu derdi millet olmayanin derdi koltuk olani biz allaha havale ediyoruz bidahaki secimde gorusuruz
  • STK20/12/2022 12:45

   Bu devlet bu iktidar 23 yıldır delinmeyen dağ, yapılmayan, tünel, köprü viyadük bırakmadı ama bizim 30 kilometrelik yolumuzu yapmadı diyorsak bu tamamen ilçe siyasilerinin suçudur. Parti gözetmeksizin söylüyorum.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • ali23/12/2022 13:26

   şurda toplasan 15 kişi ya var ya yok. Tüm ilçeyi seferber edeceksin, ajanslara, medyaya haber kuruluşlarına servis edeceksin... öyle yerel gazetede 2 satır yazı 3 tane fotoğraf ile olacak şey değil. bu şekilde orada aylarca nöbet de tutsan birşey elde edemezsin. ilçe halkını cimer e başvuru yapmasını öneriyorum.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  YAZARLAR
  KARDEŞ SEVGİSİ
  Veli VERGİLİ
  Veli VERGİLİ
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  İMANIN NE KADAR GÜÇLÜ
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  Dr. Seyhan ÖZSOY
  TUTANACAK DALIMIZ YOK!
  Süleyman ALTINHAN
  Süleyman ALTINHAN
  Sosyal Medya Düzenlemesi
  Hasan SEYHAN
  Hasan SEYHAN
  Kültürel Değişim
  İlker AYYILDIZ
  İlker AYYILDIZ
  HAYATIN İÇİNE ETTİN İNSAN OĞLU
  Sabri Arıkan
  Sabri Arıkan
  Arı gibi çalıştık ipek ürettik, Bir ilki Başardık…
  Esad BALCI
  Esad BALCI
  BİR GÖÇ HİKAYESİ AFGANİSTAN ÖZBEKLERİ
  Levent ÖZDEMİR
  Levent ÖZDEMİR
  Düzce Tam Kapandı
  Fatih IŞIK
  Fatih IŞIK
  Koronadan Kaçarken Başka Hastalıklara Tutulma!
  Pınar HOLT
  Pınar HOLT
  KİM NE DÜŞÜNÜYORSA DÜŞÜNSÜN.!
  Ahmet Alkan
  Ahmet Alkan
  KAPALI YERLER
  Sefer DEMİR
  Sefer DEMİR
  YILBAŞI VE MİLLİ PİYANGO REZALETİ
  Bahadır KIBRIS
  Bahadır KIBRIS
  KORSAN DEVLET İSRAİL’İN ÇİRKİN YÜZÜNÜ ANLATAN KİTAPLAR!
  Ziya GÜNDÜZ
  Ziya GÜNDÜZ
  ÇOCUKLARINIZ SİZİN VİTRİNİNİZDİR
  Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
   Ümmiye YILMAZ ERÇEVİK
  Şampiyon Adem Akkuş ve Erkut Karaca'ya Tebrikler!
  İLHAMİ ATASEVER
  İLHAMİ ATASEVER
  BAŞKANLIK SİSTEMİNDEKİ GERÇEKLER
  Musa KESKİN
  Musa KESKİN
  SEÇMEN DE SEÇİLENDE SIRATTA!
  Eda BİLDEK
  Eda BİLDEK
  Vaatlermi, yoksa projelermi‏
  Orhan ACAR
  Orhan ACAR
  KİŞİ SEVDİĞİ İLE BERABERDİR
  Hüseyin AKKAYA
  Hüseyin AKKAYA
  MERT ASLAN'DAN
  Mert ASLAN
  Mert ASLAN
  SAHİ,NEYDİ GENÇLİK?
  Orhan YAZICI
  Orhan YAZICI
  SÖZÜ DOST, ÖZÜ DÜŞMAN
  İbrahim KORKMAZ
  İbrahim KORKMAZ
  EMITT FUARI İLGİ GÖRDÜ
  Gökhan ALKAN
  Gökhan ALKAN
  BENDE SUSKUNLUĞUMU BOZDUM BE YA…
  Kenan ŞAHİN
  Kenan ŞAHİN
  AHİ OCAKLARI MUTLAKA KURULMALIDIR
  Eyüp AHİ
  Eyüp AHİ
  Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
  Merak Edilen Dini Konular
  Merak Edilen Dini Konular
  Beklenen Oldu
  Takip
  Takip
  DEĞERLERİMİZ
  Vatan ATEŞ
  Vatan ATEŞ
  Ormanlarımız Ve Faydaları
  Sinan AYDIN
  Sinan AYDIN
  BİR İLÇE VAR UZAKTA…
  Abdullah ÇELEBİOĞLU
  Abdullah ÇELEBİOĞLU