Gündem

İçme Suyuna 30 Milyonluk Yatırım

19/11/2022 10:00

Düzce Merkez ve İlçe Köylerinin ihtiyacı olan içme suyu yatırımlarının yapılabilmesi  için 30.000.000,00 TL borçlanma ile İl Genel Meclisince karar alındı

İçme Suyuna 30 Milyonluk Yatırım

  Bu kapsamda Yığılca Akçaören İsmail Çayırı mahallesi 25m3 depo, Yığılca Gelenöz köyü içme suyu şebeke hattı çalışması, Yığılca Hacılar,Aydınyayla ve Gaziler grup suyu isale çalışması ihale yapılacak.

  Konu ile ilgili Düzce İl Genel Meclisinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

  “Borçlanma kararına göre;

  1.Grupta İhalaye çıkan köyler Merkez Kavakbıçkı Dallas mahallesi isale ve şebeke hattı,İhsaniye,Şaziye,Üçyol şebeke hattı,Esençam Hecinler mahallesi şebeke ve Cumayeri Ören köyü sondaj

  2.Grupta ihaleye çıkan köyler(depo imalatı) Gümüşova Halilbey 75m3 ,Soğuksu ve Sultaniye 50m3 depo, Merkez Kemerkasım 25m3 Musababa 75m3 depo,Gümüşova Halilbey-Soğuksu ayrım maslağı,Merkez Samandere 2 adet faktörlü maslak,Yığılca Akçaören İsmail Çayırı mahallesi 25m3 depo.

  3.Grupta ihaleye çıkan köyler Akçakoca Melenağzı,Çilimli Esenliköyü,Gümüşova Dededüzü, Yığılca Gelenöz ve Merkez Hatipli ketenciler köyü içme suyu şebeke hattı çalışması.

  Merkez Kozluk terfili  içme suyu isale hattı, Pınarlar sondaj çalışması.

  4. Grupta ihaleye çıkan köyler,Merkez Yenitaşköprü şebeke,Gölyaka İçmeler şebeke,Gölyaka Hacıyakup grup köyleri içme suyu isale hattı  çalışması.

  5.Grupta ihalesi yapılacak olan Kaynaşlı ilçesi Yeniyurt köyü içme suyu isale hattı,Yığılca Hacılar,Aydınyayla ve Gaziler grup suyu isale çalışması ihale yapılacaktır.

  İLBANK kredi bütçesi ile ihale edilmiştir”

  Meclis Başkanı Günal,” Çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Yapmış olduğumuz tüm köy içme suyu yatırımlarımızda çalışmalarımız sonucunda hedefimiz en kısa sürede tüm köylerimizin içme suyu projelerini tamamlayıp köylerimizin hizmetine sunmaktır”dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.