Gündem

FINDIK BUDAMA EKİPMANI TESLİM TÖRENİ YAPILDI

19/11/2022 09:48

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce desteklenen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projeleri kapsamında Düzce İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Düzce İlinde Fındık Üretiminde Budama Elemanı Yetiştirilmesi ve Üretimin Artırılması Projesi budama ekipmanı teslim töreni Müdürlük bahçesinde gerçekleştirildi.

FINDIK BUDAMA EKİPMANI TESLİM TÖRENİ YAPILDI

  Proje ile Düzce ilinde fındık alanlarında doğru tarım teknikleri uygulayarak İlimiz, Ülkemiz ve Dünya tüketicisine daha kaliteli, daha fazla fındık üretimi yapılması için bu hususta fındıkta budamanın öneminin belirtilmesi ve çiftçilerimizin budama elemanı olarak yetiştirilmesi amacıyla budama ekipmanı dağıtıldı. Çiftçilere budama işlemlerinde kullanılmak amacıyla toplam motorlu testere, çift kol budama makası, el testeresi, el makası teslimi yapıldı.

  Düzce genelinde yürütülmekte olan proje sayesinde çiftçiler budama konusunda bilinçlenecek, ekonomik açıdan değerli olan fındığın ilimizde daha fazla ve kaliteli üretilmesi ile başta üreten çiftçilerimiz olmak üzere İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olunacak.     

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.