Gündem

MELEN HAVZASINDA BEREKETLİ BUĞDAY YETİŞİYOR

08/11/2022 13:26

Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarafından Desteklenen, 2022 Yılı Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projeleri arasında yer alan,Düzce İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Melen Havzasında Bereketli Buğday Yetişiyor Projesi" kapsamında Düzce'de ekim programında ve işlemeli tarıma uygun olmayan alanlar öncelikli olmak üzere, bitkisel üretimin artırılması amacıyla il genelinde toplam 221 üreticiye 95.000 kg buğday tohumu teslim edildi.

MELEN HAVZASINDA BEREKETLİ BUĞDAY YETİŞİYOR

      Düzenlenen törene İl Müdürü V. Hüseyin Dikmen, El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Ergün, Düzce İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Özlem Koçak, Düzce Muhtarlar Derneği Başkanı Tacettin Kaval, İl Müdürlüğü Personeli ve çiftçiler katıldı.
  Tören de konuşma yapan İl Müdürü V. Hüseyin Dikmen; "Bu proje ile Melen Havzasında buğday alanları arttırılarak, İlimizde bitkisel üretiminin geliştirilmesi hedeflenmiş olup; teslim edilen tohum ile İl genelinde toplam 3.800 dekar alanda buğday üretimi yapılması planlanmıştır. Sertifikalı ekmeklik buğday tohumu üreticilere teslim edilerek kaliteli ve verimli buğday yetiştiriciliğinin yapılması amaçlanmıştır. İlimizde yürütülecek olan bu projenin başarılı olması ile buğday üretim alanlarının genişlemesine katkıda bulunarak, ilimizde daha fazla ve kaliteli buğday üretilmesi başta üreten çiftçilerimiz olmak üzere ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır. Üreticilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.
  Yapılan konuşmanın ardından üreticilere buğday tohumu teslimi gerçekleştirildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.