Gündem

Çocuklar Tiyatro Keyfi Yaşadı

31/10/2022 12:28

Yığılca'da kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Yığılca Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen çocuk tiyatrosu etkinliğe 850 öğrenci katıldı.

Çocuklar Tiyatro Keyfi Yaşadı

  Her yaştan vatandaş için düzenlenen ‘Kültür Sanat Etkinlikleri’ kapsamında öncelik miniklerdeydi.

  İlçe merkezi ve ve köylerde okuyan tüm ilköğretim öğrencileri  ‘Vitamin’ isimli tiyatro oyunu ile keyfi dakikalar yaşadı. Renkli görüntülerin yaşandığı oyunda, minikler bol bol kahkaha attı.

  Her okuldan ilkogretim öğrencilerinin katıldığı etkinlik 3 seans olarak gerçekleştirildi. İlk grup saat 11:30’da, ikinci grup ise saat 13.00’da üçüncü grup ise 15:00 da  ‘Vitamin’ oyununu izledi. Eğlenceli anların yaşandığı oyunda, minikler adeta gülmeye doydu.

  • İkinci gün yetişkinler için

  Kültür etkinlikleri kapsamında 2. Gün ise yetişkinler için Viktor Hugo'nun ölümsüz eserlerinden olan 'Bir İdam Mahkumunun Son Günü' isimli oyun sergilendi.

  Perşembe akşamı saat 19:00 da tek seans olarak sergilenen oyun yetişkinler tarafından büyük ilgi gördü.

  Etkinliklerin Organizatörlüğünü yapan Musa Keskin, "Kültür sanat etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlediğimiz tiyatro etkinlikleri büyük ilgi gördü. İlçe ve köylerdeki tüm öğrencileri tiyatro ile buluşturmak bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Etkinlikler destek veren Başta Kaymakamımız Sn. Talha Altuntaş olmak üzere Belediye Başkanımız Sn.Rasim Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mehmet Aldırmaz'a ve desteğini esirgemeyen tüm tiyatro severlere çok teşekkürler ederim" dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.