Gündem

Yığılca'da tiyatro günleri başlıyor

25/10/2022 13:51

    Cumhuriyet Bayramı haftasında Yığılca İmam Hatip Lisesi konferans salonunda Çocuklar ve Yetişkinler için iki farklı kategorideki etkinlik tiyatro severlerle buluşacak. 

Yığılca'da tiyatro günleri başlıyor

  26.10.2022 Çarşamba günü 05-10 yaş arasındaki çocuklar için Yönetmenliğini Düzce Bölge Tiyatrosundan Uğur Bağ'ın yaptığı tek perdelik çocuk güldürüsü olan VİTAMİN isimli oyun ilk ve ortaöğretim öğrencilerine ücretsiz sergilenecektir.
  27.10.2022 Perşembe günü ise yetişkinler için Victor Hugo'nun ölümsüz eserlerinden biri olan 'Bir İdam Mahkûmunun Son Günü'nü, Ahmet Yapar'ın uyarlaması ve Hüseyin Kefeli'nin yönetimi ile Yığılca'da tiyatro severlerle  buluşturulacak.
  Oyunun konusu İdam cezası alan bir mahkûm son anlarında yaşadığı travmaları, ruhundaki acıları, hissettiği duyguları kaleme alır ve insanların gelecekte bu yazıları okuyarak vicdanları ile yüzleşmelerini, böylelikle de idam cezasının bir gün kaldırılmasını umar. Sonrasında karakterin beslediği bu umut gerçek olur ve Victor Hugo'nun 19'uncu yüzyılda 27 yaşındayken kaleme aldığı eser, bir çok ülkede idamın yasaklanmasının önünü açmıştır.
  Yığılca Milli Eğitim Müdürlüğü ve Musa Keskin'in tarafından koordine edilen tiyatro etkinlikleri belirli aralıklarla Yığılca'da devam edecek.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.