Gündem

TMO, YIĞILCA’DA FINDIK ALIMINA BAŞLADI

23/09/2022 13:28

TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi), Yığılca’da  açtığı alım ofisiyle fındık alımına başladı. Yığılca İlçesinde  (TMO) fındık alımına başladı.

  Orhangazi mahallesinde fındık alımına başlayan TMO için Yığılca’da ilk günden randevu sıraları doldu.

  TMO’nun Yığılca’da alım merkezi kurması için çaba sarf ederek ilçeye bu hizmeti kazandırmak için çalışan Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, İl Genel Meclisi Üyeleri Hüseyin Yılgın, Ramazan Baltacı,  alım merkezinin hayırlı uğurlu olmasını dilediler.

  Yığılca İlçesine ziyaret düzenleyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal ilk olarak parti binasını ziyaret ederek burada Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, Belediye Başkanı Rasim Çam, MHP İlçe Başkanı İlhan Yalçın, İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Yılgın, partililer ve vatandaşlar ile bir araya geldiler.

  TMO’nun ziyaret eden yetkililer vatandaşlarla sohbet ederek ilçede bu hizmetin sunulmasında emeği olanlara teşekkür ettiler.

  Konu ile ilgili Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, “Bugün Ak Parti teşkilatları olarak Yığılca’dayız. Değerli Düzce Belediye Başkanımız Bakanımız Faruk Özlü, İlçe Başkanımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, Kadın kollarımız ve Yığılca Belediye Başkanımız ile birlikte ilçemizde bir takım temaslarda bulunduk. İlk olarak TMO’da bugün başlayan fındık alımı ilçemizde hayırlı olsun inşallah. Bu süreçte bizlere destek olan Milletvekillerimize, teşkilatlarımıza, Belediye Başkamıza tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yığılca’daki fındık üreticilerimiz merkeze ve Alaplı’ya gitmekten kurtuldular. Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” dedi.

  Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ise, “Bugün Toprak Mahsulleri Ofisimizin fındık alımı başladı. Fındık alımı ile ilgili girişimlerimiz neticesinde sayın İl Başkanımız Mustafa Keskin, TMO Bölge Müdürü ile iletişime geçti. Bölge Müdürümüz ilçemize gelerek burada inceleme de bulundu. Bizlerde Yığılca Belediyemize ait depomuzu tahsisli olarak verdik. 1 hafta içerisinde yoğun tempo ile çalışarak depomuzu fındık alım ofisine çevirdik.  Çalışmalarımızda en büyük katkıyı yapan Ziraat odası başkanımız aynı zamanda İl Genel Meclisi üyemiz Hüseyin Yılgın, Ramazan Baltacı, İlçe Başkanlarımız İlhan Yalçın ve Dursun Albayrak ile beraber üreticilerimizin mağduriyetini gidermek için bu çalışmayı başlattık. İnşallah önümüzdeki yıl kalıcı bir depo yaparak TMO’ya tahsis edeceğiz. Üreticilerimizi mağdur etmemek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.