Gündem

Silobaslar tozu dumana katıyor

30/08/2022 18:58

Yığılca’da faaliyetini sürdüren Çimento Fabrikasından yüklenen ağır tonajlı araçlar tehlike saçıyor.

  Vatandaşlar ağır tonajlı araçların mahalle ve köy aralarında hızlı gittiğini ifade ettiler.

  Ayrıca güvenlik kameraları görüntüler ide vatandaşın iddialarını doğrular nitelikte oldu.

  Bugün yaşanan olayda çimento tozu taşıyan silobasın kapağı Aksu mahallesinde açıldı. Silobasın içinden çıkan çimento tozları uzun bir süre havada toz bulutu oluşturdu. Vatandaşların kısa süreliğine korku endişesi sarsa da etrafa saçılan toz bulutundan herkes nasibini aldı.

  Yığılca Düzce yolu arasında nakliye sektörü yapan araçlara tonaj denetimimi yapılmaması dikkat çekiyor. Vatandaşın iddiasına göre ağır tonajlı araçlar Karayolları yönetmeliği dışına çıkarak daha çok kar elde edebilmek için tonaj atıyor. Haksız rekabet ortaya çıkaran bazı araçlar, yönetmeliğe uyan diğer nakliyecileri de tehlikeye sokuyor.

  Yığılca Düzce yolu güzergahında seyyar kantar uygulaması istediklerini dile getiren vatandaşlar, “Çoluğumuz çocuğumuz yol boyunda. Tırların hızlı gitmesi bizleri korkutuyor. Sıklıkla denetim yapılmasını istiyoruz. Kurallara uyan sürücülere lafımız yok ancak, kural tanımayan sürücülere dur denilsin” dediler.

  4565 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Yeseye 30/08/2022 18:22

   Hiç bir arabanın freni patlamaz. Büyük arabaların frenleri hava ile çalışır. Kontrolleri yapıldığı sürece sorun olmaz. Lakin sahtekar olanlar araç muayenelerini rüşvetle yaptırıyor. Üstüne birde kendini bişey zannedenler oturunca felaket geliyor . Polis dersen Allahlık. Bilgisi yok. İşiniz Allah’a kaldı
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.