Gündem

Yığılca’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlanıyor

30/08/2022 18:58

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, tüm yurtta olduğu gibi Yığılca ilçesinde de etkinlikler düzenleniyor.

Yığılca’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlanıyor

  Yığılca’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Anıt Park Meydanı'nda tören düzenlendi.

  Cumhuriyet Anıtı'na sırasıyla Yığılca Kaymakamlığı ve Yığılca Belediye Başkanlığı çelenkleri bırakıldı.

  Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Yığılca Belediye Başkanı Rasm Çam, Yığılca Cumhuriyet Savcısı Musa İhsan Kartal, İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Hüseyin Doğan, İlçe Emniyet Amiri V. Başkomiser Özcan Çiftçi, kurum amirleri, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Albayrak, MHP İlçe Başkanı İlhan Yalçın, CHP İlçe Başkanı Zeynel Çamlı, ile diğer ilgililerin katıldığı törende daha sonra, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

  Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

  İlçe Jandarma komutanlığına bağlı J.Uzm. Engin Kazan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Ardından J.Uzm. İbrahim Atalay günün anlamına ilişkin şiir okudu.

  Program Yığılca Kaymakamlığında yapılan tebrikat töreninin ardından sona erdi.

   

  3719 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Yeseye 30/08/2022 15:45

   Bugün son Haçlı ordusunu yerle bir etmek için atılan adımın büyük kumandanını ve onun arkasında duran yüce halkı Şükran ile anma günüdür. Bugün o zaferi kazanamasaydık kutlayabileceğiniz bir malazgirt zaferiniz olmayacaktı. Bugünü unutmayacağız. Unutturmayacağız
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.