Gündem

Vali Atay, Yığılca’da

30/08/2022 18:58

Düzce Valisi Cevdet Atay Yığılca'da bir dizi incelemelerde bulundu. Yığılca'da mevsimlik tarım işçilerini ve çocukları ile Hebeler , Köseler köylerini ziyaret eden Atay, vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Atay, Yığılca’da

      Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş ve kurum amirleri ile birlikte, Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi kapsamında, Yığılca Kocameşe Mesire Alanında düzenlenen etkinliğe katılan Vali Atay, burada çocuklar ile vakit geçirdi. 
  T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) Çalışma Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi işbirliğinde yürütülen, Avrupa Çikolata, Bisküvi ve Şekerleme Sanayi Kuruluşu (CAOBISCO) kaynaklarıyla finanse edilen ve Pikolo Derneği'nin uygulama ortağı olduğu "Türkiye'deki Mevsimlik Fındık Tarımında En Kötü Biçimlerdeki Çocuk İşçiliğinin Sona Erdirilmesine Yönelik Kapsamlı Model Projesi" DÜZCE ili Yığılca ilçesindeki Sosyal Destek Merkezlerinde (SDM) devam etmekte. Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Programı kapsamında mevsimlik tarımda aileleriyle birlikte göçe katılan çocukların işten el çektirilerek eğitime kazandırılmaları amaçlanmakta. 2021 yılında uygulanmaya başlanan proje kapsamındaki yapılan çalışmalarda aktivitenin yürütüldüğü yere ve zamana göre iki farklı metodoloji uygulanmakta bu metodolojiler yaygın ve örgün eğitim dönemlerini kapsamakta. Sosyal Destek Merkezlerinde çocuklar için 08:00'den 16:00'ya kadar akademik, sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleniyor. Akademik faaliyetler için Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan modüller kullanılırken, SCREAM Etkinlikleri, Sağlık ve Güvenlik Kültürü ve bölgesel geziler gibi farklı eğitsel araçlar kullanılıyor. Projenin kapanış etkinliği geçtiğimiz gün Koca Meşe mesire alanında gerçekleştirilmiştir.
  Yığılca koca meşe mesire alanında yapılan kapanış etkinliğinde Düzce Valisi Cevdet Atay, Vali Yr. Haluk Çakmak , İl Jandarma Alay komutanı Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Belediye Başkanı Rasim Çam, Düzce İl Gençlik ve Spor Müdürü İsa Yazıcı, Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce, Yığılca Tarım ve Orman İlçe Müdürü Bünyamin Ali, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Said Cesur katıldı. 
  Kocameşe Mesire alanında yapılan programın ardından Hebeler ve Köseler köylerine ziyaret düzenlendi. 
  Vatandaşlarla bir araya gelen Vali Cevdet Atay burada vatandaşın sorunlarını ve taleplerini dinledi. 

  4627 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.