Gündem

Vatandaşın Yardımına İtfaiye ve Sedaş Ekipleri Yetişti

22/08/2022 20:41

     Yığılca ilçesi Atatürk Mahallesinde anahtarlarını evde unutan vatandaşın ...

Vatandaşın Yardımına İtfaiye ve Sedaş Ekipleri Yetişti

       Yığılca ilçesi Atatürk Mahallesinde anahtarlarını evde unutan vatandaşın yardımına Yığılca Belediyesine ait itfaiye ekipleri ile Sedaş ekipleri yetişti. 
  Evden ekmek almak için çıkan vatandaş anahtarlarını evde unuttu. Evin kapısına geldiğinde anahtarların olmadığını fark eden vatandaş hemen durumu ekiplere bildirdi. 
  Vatandaş evde küçük çocuğun olduğunu uyanırsa korkacağını söylemesi üzerine ekipler sepet yardımı ile balkondan eve girdi. 
  Yığılca Belediyesi itfaiye ekibi ve Sedaş ekibinin yardımı ile kapı açıldı. Aile ekiplere teşekkür etti. 

  2 yorum yapılmış

  • Yeseye 23/08/2022 13:51

   İtfaiyenin hizmet ücreti şahıstan tahsil edilmeli. İtfaiye anahtarcı yada kapı hizmetçisi değil bir kamu kuruluşudur. Parasıda vergilerden ödenir.
  • Yeseye27/08/2022 13:42

   Tekrar yazayım İtfaiye anahtarcı değildir Bir tehlike anında olaya müdahale etmek can kurtarmak mal kurtarmak içindir Anahtarını unutan zat anahtarcı çağırır kapısını açtırır parasını öder olay biter İtfaiye kamu kuruluşudur parasıda bizlerin vergisiyle ödenir Bu yüzden kamuya hesapla yükümlüdür İtfaiyenin bu yaptığı işin ücretini o şahıstan tanzim etmesi gereklidir İtfaiye ne birilerinin tavuk kümesine su taşımak içindir nede birilerinin fındık ba
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.