Gündem

Fındık fiyatı belli oldu

30/07/2022 18:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu'da toplu açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

Fındık fiyatı belli oldu

  Geçen hafta Kayseri'de toplu açılış törenlerine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün de Ordu'yu ziyaret etti. Uçaktan indikten sonra bir aileyi fındık bahçesinde ziyaret eden Erdoğan'a AK Parti Genel Başkan Vekilleri Binali Yıldırım, Numan Kurtulmuş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve milletvekilleri eşlik etti.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 2022 yılı fındık alım fiyatını ortalama 54 TL olarak duyurdu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fındık lafını duyunca hepinizin heyecanlandığını biliyorum. İhracatta fındığın önemli bir yeri var. Sadece geçen yıl 122 ayrı ülkeye 2 milyar 300 milyona yakın bedelle 344 bin tondan fazla fındık sattık. Hem üretim alanı hem fındığı ile Ordu fındığın 3’te birini gerçekleştiriyor. Rekolte bakımından Samsun, Giresun, Zonguldak ve diğer iller takip ediyor. Biz iktidara geldiğimizde fındık 1 doların altındaydı. Şimdi 3 doların üzerine çıkıyor. Emekçilerin karşılığını vermek için tüm şartları zorladık. Bugün açıklayacağımız fiyat ile hem üreticinin gelirini artıracağımıza, hem de ihracatımızı yükselteceğimize inanıyorum. TMO 2022 alım sezonunda yüzde 50 sağlam iç esasına kabuklu fındığa kilo başında levant kalite için ve Giresun kalite için alan destekli olarak ben burada rakam açıklıyorum. İnanıyorum ki sizler de kabul edeceksiniz, ortalamasını 54 TL olarak inşallah açıkladım. Hayırlı olsun bereketli olsun. Rabb’im yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

  3 yorum yapılmış

  • Zeki Atasoy31/07/2022 07:58

   54 TL olan fındık iyi gibi görünse de iyi fiyat değil enflasyon %69 dur hereseye %200 %300 zam gelmişken hala 54 u savunanlari kınıyorum en az 80 TL olması lazımdı üretici para kazansın neyse herkese bereketli yıl diliyorum
  • Yeseye 01/08/2022 10:02

   Gelecek secimde makarna yerine findik var, Kömür yerine findik kabugu var, Yerini ayarla ve cok cok kapmaya calis, Durmak yok
  • Yeseye01/08/2022 19:57

   Kamil Gürlemişşş Ben olmasaydım Biz yapmasaydıkkkk Tarihin en yalancısı olarak yerini çoktan aldın be kamil
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.