Gündem

Ekipler Sahada, Selin Bilançosunu Paylaştı

06/07/2022 08:05

Yığılca İl Genel Meclisi İl Daimi Encümeni Ramazan Muhterem Baltacı, geçtiğimiz hafta bölge genelinde etkili olan sağanak yağışlar sonrası meydana gelen sel felaketinin bilançosunu açıkladı.

Ekipler Sahada, Selin Bilançosunu Paylaştı

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Baltacı, bayrama kadar yaraların sarılacağı bilgisini paylaştı.

  Baltacı, “Karadeniz bölgemizdeki illerde yaşanan sel afetinde ilimiz ve ilçelerimiz de hasarlarla yaptığımız çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirmek isterim.” Dedi.

  Afetin en çok hissedilen Yığılca ilçesinde hummalı bir çalışma yapıldığını söyleyen Yığılca İl Genel Meclisi İl Daimi Encümeni Ramazan Muhterem Baltacı, “Düzce genelinde afeti en çok hisseden ve zarar gören ilçemizde çalışmalar hummalı bir şekilde yapılmaktadır. Şuanda ana kartel yollarımızda kapalı olan yolumuz yoktur.  Yedigöller yolundaki çalışmalar inşallah bayrama kadar tamamlanacaktır. Kırık-Karadere mevkisin de kurumların ortak çalışması ile servis yolu yapılmış olup bayramdan  sonraki ilk hafta tamamen nakliye yolu olarak hizmet verecektir. Düzce genelinde 62 iş makinesi 50 kamyonla özel idare olarak sahadayız. 165 personelde eşlik etmektedir. Toplamda 85 köyün içme sularında hasar oluşmuş olup ilçemizde 17 köyümüzün sularında hasar meydana gelmiştir. Bunların 7’ sinin arızaları giderilmiş olup 10 köyümüzde çalışmalar devam etmektedir. Bu köylerimizdeki çalışmaların aksama sebepleri birincisi su hatlarının derelerden geçişi ikincisi bazı köylerimizin boruları özel üretim olduğu için borular beklenmektedir. Düzce’ de toplamda 30 km sıcak asfalt 56 km stabilize yollar 11 köprü 20 menfez, 482. 000 m2 dolgu 908 m1 tp boru zarar görmüş olup 65 bölgede heyelan oluşmuştur. Köprüler hariç 160 milyon TL gibi maddi hasarlar meydana gelmiştir. Ayrıca Aksu köprüsü şuanda trafiğe kapatılmış olup özel idareden ve DSİ’ de gelen teknik ekip inceleme yaptıktan sonra akıbeti belli olacaktır. Rabbim Devletimize zeval vermesin. Acil yardım ödeneğinden ve hibe gelen paralarla yaralar sarılmaya başlanmış olup vesile olan herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.