Gündem

Yığılca sele teslim

27/06/2022 19:20

Yığılca’da yaklaşık 2 gündür etkisini artırarak devam eden yağmur yağışları sonrası bir çok bölgede sel ve su baskınları meydana geldi. İlçe merkezinde heyelanlar nedeni ile şebeke suları kesildi.

Yığılca sele teslim

  Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı sonrası Yığılca Kaymakamlığı tarafından ilçede kriz masası oluşturuldu.  Kaymakamlık ekipleri köy yollarında meydana gelen heyelanlara müdahale ederken Yığılca Belediyesi ise şehir merkezi ve köy yollarında çalışma gerçekleştiriyor.

  Yığılca’ya bağlı Hacıyeri, Dutlar, Dibektaş, Kırık köylerinde heyelanlar meydana geldi.

  Yedigöller grup yolu Bekirler altın Melenkıyısı mevkiinde meydana gelen heyelan ve su taşkınları sonrası Çukurören, Gaziler, Çiftlik, Aydınyayla, Hocaköy, Karakaş, Mengen, Yoğunpelit, Yaylatepe köyleri ile ulaşım kesildi.

  Afad ekipleri de bölgede inceleme çalışması başlattı.

  Konu ile ilgili Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, vatandaşlara uyarılarda bulunarak evden çıkmamaları gerektiğini belirtti.

  Çam, “  Yığılca’da yoğun yağmur yağışı sonrası oluşan heyelanlar mevcut. Bir çok köy yolu ulaşıma kapandı. Şehir şebeke hattında ise kopmalar mevcut. İlçe belediyelerimizden destek aldık. Yarındandan itibaren su tankerleri ile mahallelerimizde su dağıtımları yapacağız. Arıza tespitinin ardından müdahalemizi yapacağız. Vatandaşlarımızdan ricamız daha dikkatli olmaları. Tüm ekipman desteği ile sel ve su taşkınları ile mücadele ediyoruz. Şuan yaşadığımız afet büyük. Hasanlar Barajı en yüksek doluluk oranını yaşadı. Kapaklar açılarak suyun bir kısmı boşaltıldı ancak Yığılca için tehlike halen devam ediyor. İnşallah ilçemizde büyük bir yıkım, can ve mal kaybı yaşamayız. Vatandaşlarımızdan ricamız görevli arkadaşlarımıza yardımcı olmaları” dedi.  

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.