Gündem

Biraz da Kendimden…

21/06/2022 09:00
Biraz da Kendimden…


  Merhabalar aziz okuyucular öncelikle değerli vaktinizi ayırıp yazılarımı okuduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta sizlere vefatının 3.Yıl döneminde değerli büyüğüm sevgili dostum Mesut Tuncel abiden bahsetmiştim. Bu hafta sizlere kısa bir özet ile geçip gitmekte olan ömrüm den, biraz kendi yaşadıklarım ve yaşamaya çalıştığım hayatımdan bahsetmek, gönlümden zihnime geçen aklımla dengeleyip harmanlamaya çalıştığım hayallerimden, fikir ve düşüncelerimin bir kısmını bahsediyorum. 
  Sevgili dostumun hayallerinin olmadığını bahsetmiştim. Benim ise her zaman öyle hayallerim oluyordu ki, bazen keşke hayallerim olmasaydı yada bende olmasaydım diyebiliyorum. 
  Bilmiyorum yanlış mı yapıyorum?  yıllarca çok zaman,  yıkılan bir hayalimin ve hedefimin ardından her zaman daha büyüğünü veya farklısını kurup o doğrultuda elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım. 
  Sağlık sorunlarımın farkına vardığımda 12 yaşındaydım. 
  Bunun olumsuz sonuçlar oluşturacağını biraz geç hissetmiş olsam da o yıllarda şans eseri izlediğim, doğuştan konuşma engeli olan Türkiye'nin ilk halkla ilişkiler uzmanı BETÜL MARDİNLİ hanımın hayat hikayesi belgeseli beni çok etkiledi. Anı yaşamak da zorlanırken geçmişe hayıflanmak yerine yıllarca gelecek den ümitler beslemeye çalıştım. Geçmiş ve gelecek arasındaki kavgalarda kaybeden hep bu gün oluyordu. Daha o günler de ufaktan ticarete atıldım ilçe merkezindeki bir kafeyi devir almaya yada yeni bir kafe açmayı çok istiyor ve bun gibi birçok girişimlerim oluyordu. Büyük hayallerin dibe vuruşları derinlik içerse de, sevdim asla pes etmemeyi. Bu dünyada en nefret ettiğim kelime pes etmek oldu. Bana göre şükür yada sabır denen kavram, kadere suç atarak boyun eğip mevcudu kabul etmek değil, azmedip gayretle sorunlar ve problemler ile mücadele ederek başarmak demektir.
  19 yaşıma geldiğim de yine hayatımda olmasını istediğim birçok şeyin eksik olduğunun fark ettim. Oturup yeniden hayal ve hedef kurmalı ve kurmalı bir saat gibi tıkır tıkır çalışmalıydım. 
  O günlerde kasiyer olarak çalıştığım akrabamın dükkanın da gelen misafirler ve müşterilerin anı olarak not yazdığı masaya ufak bir not olarak 25.06.2014  -  25.06.2021 iki tarihi yazarken instagram hesabımın profilinde senelerdir duruyordu bir çoğunuz belki de görmedi bile, Merak edipte soranlarınız olurken süreçte ufak tefek açıklamayla kaçmayı uygun gördüm. Buda herkesin bildiği gibi bir hedefti.   Tarihi geçeli çok zaman olsa da bu seferki vuruş az kalsın beni nakavt etmek üzereydi. O zamandan bir yıl geçti bu kısacık açıklamayı bile yeni yazabiliyorum. 
  Bu iki tarih arasındaki hedeflerim çok büyük ve iddialı şeylerdi. Ne kadar bunları başaramamış olsam da aradaki zamanda bu hedeflerin hayallerin peşinde çalışmak kazanmadan, kaybettiklerime üzülürken bana bir çok konuda sürekli yenilik ve farklı başarılar kazandırdığı için yine de çok mutluyum.   
  25.06.2021 Tarihi yaklaşırken geçirdiğim yine o zor dibe vuruşta, içimden bir ses ESAD yaşamak istediklerini yazarak ölümsüzleştirebilirsin dedi. 
  Hayatta herkesi değil gerçekte düşüncelerine saygı duyduğunuz bir kişinin belki de kendi içinizdeki sesin söylediklerine kulak verin. İnsanlar paranızı malınızı mülkünüzü çalabilir ama hedeflerinizi ve hayallerinizi  siz izin vermezseniz asla çalamazlar. 
  Çok defa başarısız olsam dahi sabah erken kalkıp gece geç yatmama neden olacak  hedeflerim ve hayallerim için uğraşıp çalışmayı hiçbir hayalin ve hedefin olmamasına yaşamamayı tercih ederim. 

  1639 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Sema polat21/06/2022 16:41

   Senin yüreyin yeter güler yüzlü güzel insan kalem tutan ellerine sağlık yolun açık olsun Allah yar ve yardımcın olsun
  • Asr25/06/2022 09:15

   Her zaman ufakta olsa bir hayal kurmak gerekir, başarısızlık da bir tecrübedir. Bundan sonra ki süreç de daha fazla çabalayıp daha güzel günler geçirmeni temenni ederim :)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.