Gündem

Ziraat Odası Uyardı! Son Gün 30 Haziran

31/05/2022 08:26

    Yığılca Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Yılgın, fındıkta alan bazlı gelir desteğinin kesintisiz devam ettiğini hatırlatarak, 2023 yılı çiftçi kayıt sistemi (ÇKS) başvuru süresinin 30 Haziran 2022 tarihinde sona ereceğini kaydetti. Yılgın, ÇKS güncellemesi yaptırmayan üreticilerin, 30 Haziran 2022 tarihine kadar başvurularını yaptırmalarını istedi.

Ziraat Odası Uyardı! Son Gün 30 Haziran


  Üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi işlemlerini son güne bırakmadan yaptırmaları uyarısında bulunan Yılgın, ÇKS yönetmeliği çerçevesinde çiftçilerin her yıl üretim dönemine ilişkin Ziraat Odalarından aldıkları 'Çiftçi belgesi' ve istenilen diğer belgelerle Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurması gerektiğini belirtti.
  ÇKS işlemini yaptırmayan üreticilerin desteklemeden yararlanamayacağının altını çizen Yılgın, “ÇKS yönetmeliğinde 2023 yılı başvuruları için son başvuru tarihi 30 Haziran 2022 olarak belirlenmiştir. Üreticilerimizin olası sıkışıklıkları düşünerek son günü beklenmeden, Ziraat Odalarımızdan alacakları çiftçi belgesi ve diğer belgeler ile tarım il ve ilçe müdürlüklerine bir an önce başvurmaları kendi yararlarınadır” dedi.
  Ayrıca açıklamasının devamında, Dosya işlemleri için hafta içi 8:30-18:30 ve Cumartesi günleri 09:00-16:00 saatleri arasında yaptırabilirler. İlaç, tohum ve gübre satışları da devam ediyor. Fındık kurdu ilaçlama mevsimi başlamış olup arıların zarar görmemesi için arıcıların arılarını uygun yere götürmeleri gerekmektedir” dedi. 

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.