Gündem

Erkekler ve kadınlara yönelik eğitim

25/05/2022 08:37

Yığılca Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen eğiticiler Yığılca Anadolu İmam hatip Lisesi Konferans Salonunda erkekler ve kadınlara yönelik eğitim düzenledi.

Erkekler ve kadınlara yönelik eğitim

  Eğitim programına 14 öğrenci velisi, 24 muhtar, 7 sosyal faydalanıcı ve 13 vatandaş katıldı.

  Aile Destek Merkezi Koordinatörü Seda ÇELİK tarafından Aile Destek Merkezince kadınlarımıza yönelik gerçekleştirilen meslek edindirme kursları, kadınlara yönelik gerçekleştirilen faaliyetler ile gerçekleştirilen eğitim programları hakkında bilgiler verdi.

  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce görevlendirilen Sosyal Çalışmacılar Yasemin Yıldız ve Büşra Göroğlu tarafından Kadına Yönelik Şiddeti doğuran ve pekiştiren olumsuz tutum ve davranışların ortadan kaldırılması ile ilgili toplumsal farkındalık, duyarlılık ve bilinç kazandırma konuları ile toplumsal cinsiyet eşitliğine hizmet edecek zihniyet dönüşümünü sağlamak için bireylerin neler yapılabileceği hakkında eğitim verildi.

  Polis Memurları Büşra Nur Özdemir, Gökhan Durası ile Jandarma Personeli Uzm. Ali Gürel, Uzm.Çvş. Devran Murat Bostancı tarafından KADES (Kadın Destek Uygulaması) uygulamasının kullanımı ile ilgili bilgiler verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.