Gündem

Türkiye Geneli Yığılca Dernek Başkanları Bir Arada

17/04/2022 18:58

Türkiye geneli binlerce Yığılcalıyı temsil eden dernek başkanları Yığılca’da bir araya gelerek iftar yaptı.

Türkiye Geneli Yığılca Dernek Başkanları Bir Arada

  Yığılca’da geleneksel hale getirilmesi düşünülen festivalin ilk adımları iftarda atıldı.

  Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Yığılca İl Genel Meclis Üyeleri Hüseyin Yılgın, Ramazan Muhterem Baltacı, Yığılca Eğitim Kültür Turizm Derneği Başkanı Gökhan Alkan, Yığılca Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Veli Vergili, Yığılca Hizmet Derneği Başkanı Hüseyin Dağdelen, Yığılcaspor Kulübü Başkanı Uğurcan Çamlı, Yığılca Eğitim Kültür Dayanışma ve İnsani Yardım Başkanı Fahri Altınkayık ve Ahmet Kuşcu, KDZ. Ereğli Yığılca Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği İlyas Yıldırım Bolu Yığılcalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zeki Şahin, Gebze Çayırova Darıca Dilovası Düzceliler Derneği Başkanı Durmuş Yağcı, Kocaeli Yığılcalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nezih Ekrem Keleş, Körfez Düzce ve Yığılcalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fettah Gürbüz’ün katılımı ile Yığılca’da düzenlenen iftar programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.

  Yığılca Kaymakamı Talha Altuntaş dernek başkanlarını bir arada görmenin mutluluğunu ifade ederek, “Değerli başkanlarımızı bir arada görmek bizleri ziyadesi ile mutlu etti. Sizler bulunduğunuz bölgelerde Yığılcalı gurbetçilerimizi temsil ediyorsunuz. Eksiksiz katılmanız bir arada olup önümüzdeki süreçte de birlik ve beraberliğinizin daim olmasını dilerim. Allah niyetlerinizi kabul etsin” dedi.

  Yığılca Eğitim Kültür Turizm Derneği Başkanı Gökhan Alkan ise, "ilk olarak dernekler arası düzenlediğimiz iftar pogramına tam katılım olması biz Yığılcalıların birlik ve bareberlik içerisinde olduğunu gösterdi.Veli hocam ile fikir birliğine varıp tüm başkanlarımızı bir araya getirmek istedik. Gerek Düzce, Gerek Bolu, İzmit, Gebze, Ereğli gibi bölgelerede on binlerce Yığılcalı vatandaşımızı temsil ediyorsunuz. Yığılca'nın kültürüne, turizmine, mirasına sahip çıkmak bizlerin elinde. Dernekler arası tüm Yığılcalıları bir araya getirecek festival yapmayı hedefliyoruz. İnşaalllah beraber olup bu süreci birlikte yürütürüz. Sayın Kaymakamımız Talha Altuntaş, Belediye Başkanımız Rasim Çam ve İl Genel Meclisi Üyelerimiz Hüseyin Yılgın ile Ramazan Muhterem Baltacı sağolsunlar bizlere bu konuda tam desteği veriyor. Bizlerde üzerimize düşeni yapacağız" dedi. 

  İftar vaktinin gelmesinin ardından okunan ezan ile oruçlar açıldı. Çay sohbetinin ardından önümüzdeki süreçte düzenlenmesi hedeflenen ilk Yığılca festivalinin adımları atıldı.

  2 yorum yapılmış

  • Veli Vergili17/04/2022 22:36

   Başta Kaymakamımız ve Beledeye başkanımız ve tüm dernek başkanı ve yöneticilerine teşekkür ederiz.
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • Mehmet Akkan 18/04/2022 03:05

   Yığılcamız çok ğüzel bir iledir başta ben olarak Yığılcamız yardımcı olmak isterim pazar gerimiz Doğal felaketten yıkılan pazar geri i yenilemek için girişimci arkadaş lardanyardım bekliyoruz BU KONU ÇOK ÖNEMLİ ve yığılcamız İn arısı çok meşhur bunun için daha ğüzel tanıtımlar olmalı ve alabalık üretimi desteklenmeli hayvancılık ve çif ilik çok zayıf emekli bir kent olarak anılmak istemiyoruz arımızla fındıhımızla alabalıhımızla tanınmak i
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.