Gündem

YIĞILCA'DA, ORMANLAR YOK EDİLİYOR!

12/04/2022 09:38

Cumhuriyet Halk Partisi Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı, Yığılca'daki ormanların yok edildiğini gündeme getirdi. Geleceğin yok edildiğini iddia eden Çamlı, “Bilinçsiz kesimler ile geleceğimiz yok ediliyor” dedi.

YIĞILCA'DA, ORMANLAR YOK EDİLİYOR!

      Orman teşkilatının gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirten Çamlı “Yığılca'da ki en büyük sorunlarımızdan biri orman. Ormanlarımız fütursuz bir şekilde yok oluyor” dedi. Çamlı açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi. 
  “Dikili kesim yapılarak ormanlar yok ediliyor. Ben giden nakliye kamyonlarını görüyorum içim yanıyor. Bu gidiş ile ileride bizim çoluk çocuğumuza bırakacak miras kalmayacak. Doğal denge günden güne bozuluyor. Bu konu ile ilgili daha önce sosyal medyada paylaşım yaptım. Kış aylarının sona ermesi ile birlikte bu sorun tekrar gündeme geldi. Bu konuda gerekli çalışmalarımızı yürüteceğiz. Toplumu bu konuda duyarlı olmaya daveti ediyorum. Bakın bu kesimlerden binlerce kişi ekmek yiyor. Amacım bunları baltalamak değil. Kimsenin ekmeğine mani olmakta değil. Bizim derdimiz ormanlar yok oluyor. Bugün kesimden ekmek yemez isek yarın temizleme, odun gibi çalışmalardan yine yeriz. Amaç yok olup giden ormanlar. Bunun önüne geçmeliyiz. Bilinçsiz, fazladan kesimler yapıldığı yönünde şikayetler gündeme geliyor. Orman teşkilatının bu konuya daha hassas davranmasını istiyorum. Özellikle Yığılca gibi bir bölge de orman köylülerinin daha yoğun olduğu bir bölgede daha dikkatli davranmak gerekiyor. Gelecek bizlerin, sizlerin elinde. Geleceğimizi yok etmeyelim. Eskiden daha dikkatli damgalama çalışmaları yapılırdı. Temiz raporları daha düzenli olurdu. Şimdi damgalamanın ardından fazladan kesilen ağaçlar gündemde” dedi. 

  3 yorum yapılmış

  • Yeseye 12/04/2022 15:23

   Parke atölyeleri ile ormanları yok edenleri unutmayın. Sıyasal güçlerimi kendi çlkarları için kullanıp kaçakçılık yapanları unutmayın.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • M Ç 8115/04/2022 07:23

   Yillardir kesiliyor agaclar koyluler odununu nerden cikariyor izinle ormandan siz chp liler isinize geldigi gibi konusuyorsunuz kesilen varsa dikilen de var yillardir boyle bu
     (Toplam 3 oy kullanıldı.)
  • orman02/05/2022 10:11

   50 cm capin altinda kesilmesi yasaklanmali. bu kiyima orman isletmesinin bilerek katki verdigini dusunuyorum. kesime uygun olmayanlari da damgaliyor. ihaleyi alan nerdeyse hepsini kesiyor. boyle giderse koyluluer yakacak odun da bulamamz
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.