Gündem

Yığılca'da kapalı pazaryeri çöktü

24/01/2022 09:53

Yığılca ilçesinde yaşanan yoğun kar yağışı ile birlikte kapalı pazaryeri çöktü.

Yığılca'da kapalı pazaryeri çöktü

  Yığılca merkezde kar kalınlığı 2 metreye yaklaştı.  Yığılca ilçe merkezinde bulunan Kapalı pazaryeri sabah erken saatlerde kar kütleleri nedeni ile çöktü.

  Kapalı pazaryerinde yaklaşık 20 aracın olduğu bilgisi paylaşıldı.

  Araçlarının kapalı pazaryerinin altından kaldığını ifade eden vatandaşlar, "Arabamızı çekecek başka yer olmamasından dolayı buraya koyduk. Diğer yerler karla kaplı olduğu için aracımızı koyamadık. Zararımız çok büyük. Aracın nerede kaldığını göremiyoruz. Çöken kısmın kaldırılmasını bekliyoruz" dediler.

  Kapalı Pazaryerinin bulunduğu Atatürk Mahallesi muhtarı Murat Atasoy ise, "Bu akşam pazaryerinin çökmesi sonucu çok sayıda aracımızın burada kalmıştır. Afad ekiplerinin gelmesin bekliyoruz" dedi.

  Belediye Başkanı Rasim Çam, "Can kaybının yaşanmaması sevindirici. Halkımızın yanındayız. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

  Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Rasim Çam, "Gördüğünüz gibi Yığılca son 20 yılın en yoğun kar yağışı ile karşı karşıya geldi. bELEDİYE EKİPLERİMİZ sürekli ana yolları açık tutmaya gayret gösteriyor. Dün öğlen saatlerde gerekli uyarıları yaptık Ancak ne yazıkki bugün böyle bir olay meydana geldi. Pazaryeri yaklaşık Bin 500 metrekare alana sahip geniş bir alan. Dün gece Ahmetçiler mahallemizde bir evin çatısı çöktü. Kaymakamlık binamızın otoparkı çöktü. Çoğu yerde bu tarz olaylar var. Tek temennimiz can kaybının yaşanmamış olması. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Biz devlet olarak vatandaşımızın, halkımızın yanındayız. Devlet milletini yalnız bırakmaz. İnşaallah en kısa sürede yaralar sarılacaktır" dedi.

  6252 kez okundu.

  4 yorum yapılmış

  • Arslan Yalçın 24/01/2022 12:24

   Büyük geçmiş olsun inşallah yaralar tez zamanda sarılır.
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • Ahmet24/01/2022 12:27

   Biz devletimize ve belediye başkanımıza güveniyoruz. İllaki maddi ve manevi destek yapacaklarından eminiz. Netice bu bir doğal afet önemli olan cana bir şey olmadı
     (Toplam 2 oy kullanıldı.)
  • Her Zaman Yağan Kar24/01/2022 14:31

   Önceden kar yağdığında gün içinde sokaklar caddeler açılırdı. Ben gözlerimle pazar yeri çatısının defalarca karlı gunlerde temizlendiğini gördüm. Belediye sınıfta kalmıştır. Salı günü böyle bir olay olsaydı resmen facia olurdu.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Solmuş Güller yıldız25/01/2022 02:48

   Cok geçmiş olsun güzel Yığılcam
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.