Gündem

Göl ve Göletlere Yavru Sazan Balıkları Bırakıldı

31/08/2021 12:56

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; su kaynaklarındaki nesli tehlikede ve baskı altında olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele ve metotlara dayalı balıklandırma amacıyla "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" uygulanıyor.

Göl ve Göletlere Yavru Sazan Balıkları Bırakıldı

       Düzce Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından; “2021 yılı balıklandırma programı çerçevesinde; İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce ilimiz sınırları dâhilinde bulunan balıklandırılmasına ihtiyaç duyulan göl ve göletlerde balıklandırma çalışması yapılmıştır.
  Edirne Su Ürünleri Üretim İstasyonu Müdürlüğünden temin edilerek getirilen toplam 70.000 adet yavru sazan balığı Çamlıpınar Göleti, Kurugöl, Topuk Göleti ve Torkul Göletine bırakılmıştır.
  İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet ÇİÇEK; su ürünleri stoklarını arttırmak amacıyla Bakanlığımızca yürütülen balıklandırma programı kapsamında müdürlüğümüzce her yıl ihtiyaç duyulan göl ve göletlere balıklandırma çalışmaları devam edeceğini ve sürdürülebilir bir balık popülasyonu için bırakılan bu yavruların korunup en az bir kez yavru vermesine imkân tanınması gerektiğini belirtti”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.