Gündem

Yığılca'da, engelli gencin askerlik hayali gerçek oldu

28/08/2021 08:51

Yığılca ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki bedensel engelli Yücel Şencan'ın askerlik hayali gerçek oldu.

Yığılca'da, engelli gencin askerlik hayali gerçek oldu

  Yığılca'ya bağlı Hocaköy köyünde ikamet eden Yücel Şencan yıllardır hayalini kurduğunu isteğini köy imamı Sinan Kahraman'a iletti.

  Köy imamı Kahraman bu talebin yerine gelip gelmeyeceğini öğrenmek için Yığılca İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Serhat Topuz ile bir araya geldi.

  İl Jandarma Komutanlığı'nın da izni ile engelli gencin askerlik hayalinin gerçek olacağının söylenmesi üzerine Kahraman, engelli genci de yanında alarak yeniden İlçe Jandarma Komutanlığına geldi.

  Burada jandarma üniforması giyen Yücel Şencan, askerlerle birlikte karavanadan yedi, kendisine verilen silahla nöbet tuttu ve eğitimlere katıldı.

  Yıllardır hayalini kurduğu askerlik görevi için Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığında bir günlük askerlik yapan bedensel engelli Yücel Şencan hayatının en mutlu gününü yaşadı.

  Yıllardır hayalini kurduğu askerlik görevi için Yığılca İlçe Jandarma Komutanlığında bir günlük askerlik yapan bedensel engelli Yücel Şencan, hayatının en mutlu gününü yaşadığını, komutanlarına teşekkür ettiğini söyledi.

  Köy İmamı Sinan Kahraman, yaptığı açıklamada, Yücel Şencan'ın kendisine gelerek talebini söylemesi üzerine harekete geçtiğini ifade ederek, "Kardeşimiz bize talebini ilettiğinde kolları sıvayıp hayalini gerçekleştirmek için çalıştık. Sağ olsunlar komutanlarımız bizleri kırmadılar. Karakol komutanımız Teğmen Serhat Topuz ve Murat Atakan, kardeşimizin hayalini gerçekleştirdi." dedi.

  Yığılca İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Serhat Topuz, ise "Bugün bize yüreklerinde besledikleri vatan sevgisinin yüceliği sayesinde her türlü engeli ortadan kaldırabileceklerini en güzel şekilde gösteren Yücel kardeşimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

  Karakol komutanı Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Murat Atakan da, "Yücel kardeşimiz bir günlükte olsa askerlik görevini yerine getirdi. Hatıra fotoğrafları ile uğurladık. Onun sevincine bizlerde ortak olduk." ifadesini kullandı.  

  4505 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Sinan Kahraman 26/08/2021 13:23

   Bu kardeşimize bu gururu yaşattı için yığılca ilçe jandarma komutanlığına, değerli bölük Komutanımız serhat topuz ve değerli karakol Komutanımız Murat Atakan komutanlarımıza çok teşekkür ederim.
  • Mustafa Temirci26/08/2021 14:09

   Askere gitmemek için 9 takla atanlarla parası olup bedelli yapanlara rağmen bizim insanımız asker doğar asker ölür bizler yatağında rahat rahat uyurken dağlarda taşlarda aınırlarda pançolarının altında nöbet tutan görev icra eden tüm mehmetciklerimize selam olsun söz konusu vatansa gerisi tederruattır.
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.