Gündem

Av sezonu başladı

28/08/2021 08:54

Düzce'de 2021-2022 av dönemi 21 Ağustos 2021 tarihinde başladı.

Av sezonu başladı

       Merkez Av Komisyonu, av döneminde geçerli olmak üzere ülkemizde kara avcılığıyla ilgili aşağıda yer alan avlanma usul ve esaslarını belirledi. Alınan karar 11 Ağustos 2021 tarihli ve 31565 sayılı 1. mükerrer Resmi Gazete'de yayımlandı.
  Buna göre avlanma; tüm bölgelerinde aynı gün 21 Ağustos 2021 tarihinde bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başladı. 
  Konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Alınan karar uyarınca Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak Salı günü de yapılabilecek. Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için avcılık belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube Müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekiyor.
  Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sisteminden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecek. Avcıların; Merkez Av Komisyonun Resmi Gazete'de yayımlanan 20 sayılı kararındaki yer alan diğer avlanma esas ve usullerine uymaları da zorunludur.”

  3285 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.