Gündem

Biriktirdiği Harçlıklarını Sel Bölgesine Gönderdi

16/08/2021 12:45

Yığılca merkeze bağlı Traşlar Köyü’nde ikamet eden Mevlana Ortaokulu 1. Sınıf öğrencisi 10 yaşında ki Alp Osman Öztürk biriktirdiği haçlıklarını sel bölgesinde mağdur vatandaşlara yardım malzemesi olarak teslim edilmek üzere Yığılca Belediyesi Zabıta Müdür Vekili Recep Öztürk’ e teslim etti.

Biriktirdiği Harçlıklarını Sel Bölgesine Gönderdi

  Harçlıklarını biriktirdiğini ifade eden Alp Osman, “Ailemden harçlık olarak aldığım paraları biriktirmiştim. Ülkemizde son günlerde yaşadığımız yangın ve sel afetlerini izlediğimde, oradaki insanların yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüm ve biriktirdiğim parayı da yardım malzemesi alınarak bu bölgelere ulaştırılmak üzere, yardım kampanyası başlatan Yığılca Belediyesi’ne teslim etmek üzere geldim. Yaralarımızı hep birlikte saracağız inşallah” dedi.

  Yığılca Belediyesi olarak başlattıkları yardım kampanyasına böyle bir desteğin verilmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden, Yığılca Belediyesi Zabıta Müdür vekili Recep Öztürk, “Ülkemizde son günlerde yaşadığımız afetler dolayısı ile Yığılca Belediyesi olarak biz de bir yardım kampanyası başlattık. Duyarlı vatandaşlarımız ellerinden geldiğince malzeme yardımında bulunuyorlar. Ancak 10 yaşındaki kardeşimiz Alp Osman Öztürk’ün biriktirdiği harçlıklarını bizlere yardım malzemesi alınmak üzere teslim etmesi bizleri çok duygulandırdı. Bizlerde kendisi adına teslim ettiği para ile hasta bezi, bebek bezi, mama ve ıslak mendil aldık. Kardeşimizin bu duyarlı hareketi eminim birçoğumuza örnek teşkil edecektir. Kendisine tüm mağdur vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum”dedi.

  1 yorum yapılmış

  • Osman öztürk16/08/2021 18:58

   Maşallah. Rabbim devamını nasip etsin. Tebrik ediyorum
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.