Gündem

Birlik encümenliği seçimi yapıldı

26/05/2021 12:13

Yığıla Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenliği seçimi yapıldı.

Birlik encümenliği seçimi yapıldı

  Yapılan seçimde Köseler köyü muhtarı Sami Atasoy ve Yeniyer Köyü muhtarı Remzi Kır encümenliğe seçildi. Yığılca Anadolu İmam Hatip Toplantı salonunda yapılan birlik seçimine köy muhtarının yanı sıra Yığılca Kaymakamı Umut Pazarcı ve İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Yılgın, Ramazan Muhterem Baltacı, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Mustafa Çamlı katıldı.

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan toplantı plan bütçe görüşmelerinin yapılması ile devam etti.

  Köy muhtarlarının talep ve isteklerinin dinlenmesinin ardından seçime geçildi. Yapılan seçimde 4 aday yarıştı.

  Muhtarın oylamaları sonucu dağılım şu gerçekleşti. Köseler Köyü Muhtarı Sami Atasoy 19 oy, Yeniyer köyü muhtarı Remzi Kır 19 oy, Mengen Köyü Muhtarı İrfan Çoban 18 oy, Tıraşlar köyü muhtarı Karahan Uğurlu 14 oy aldı.

  Oy dağılımının tamamlanmasının ardından birlik encümenliğine Köseler Köyü Muhtarı Sami Atasoy ve Yeniyer Köyü muhtarı Remzi Kır seçildi.

  Seçimlerin tamamlanmasının ardından açıklamada bulunan Köseler Köyü muhtarı Sami Atasoy, “Birlik seçimimiz tamamlandı. Bizim muhtarlarımız ile rekabetimiz söz konusu değildir. Bizim için önemli olan yapılacak hizmettir. Bizlerde muhtarlarımızın talepleri ve istekleri doğrultusunda elimizden geleni yapacağız. Destek olan olmayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Yeniyer Köyü muhtarı Remzi Kır ise, “Seçimlerimizi tamamladık. 1 yıllık bir görevi üstlendik. Görevimizi layıkı ile yapmaya gayret göstereceğiz. Muhtar arkadaşlarımız ile herhangi bir ikilik söz konusu değildir. Bizleri bu göreve layık gören herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.