Gündem

Albayrak, Yapılan Çalışmaları Paylaştı

07/05/2021 14:36

    Ak Parti Yığılca İlçe Başkanı Dursun Albayrak yaptığı açıklama ile Yığılca'da yapılan çalışmaları paylaştı.

Albayrak, Yapılan Çalışmaları Paylaştı

       Yığılca Belediyesine 500 Bin Lira hibe kazandırıldığına değinen Albayrak, “Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam ile beraber, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir'i ziyaret ettik. Yığılca Belediyemize yaptığımız görüşmeler sonrasında 500 Bin Lira hibe kazandırdık.  Ankara ile yakın temaslarımız devam ediyor. Gerek İl Başkanımız gerekse Milletvekillerimiz ile Yığılca için elimizden geleni yapıyoruz. Sen ben ayrımı olmadan vatandaş odaklı düşünüp Yığılca'mızı ön plana çıkarıyoruz. Yığılca Belediyemizin sorunları bizimde sorunumuzdur” dedi.

  Yığılca yolu ile ilgili açıklamasına devam eden Albayrak, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar Yığılca yolu ile ilgili birçok çalışmaya imza attık. Yolumuzun geçtiğimiz yılki ödeneğini iki katına çıkararak yapımı konusunda hızlanması sağladık. Çalışmalar bu yılda devam edecek. Proje yapılarak ihale aşamasında bekleyen viyadüklerimizin bu yıl yapımına başlanacak. Yığılca – Alaplı yolumuzun sınırına kadar yol genişletme çalışmaları da devam edecek” dedi.

  Yığılca'da turizm konusuna da değinen Albayrak Yedigöller yolu ve Sarıkaya Mağarası ile ilgili konuştu. Albayrak, “Söz verdiğimiz gibi Sarıkaya Mağaramızın çevre düzenlemesi başladı. Kısa bir zamanda tamamlanarak hizmete sunulacak. Yine yakın zamanda da Sarıkaya Mağaramızın bağlantısını Aksu mevkiine kadar asfaltlayacağız. İlçemizin büyük bir Turizm ağı olan Yedigöller yolu için ise girişimlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Turizm Bakanlığı ile iletişime geçerek Yığılca Yedigöller yolunun turizm ağına alınması konusunda başvurumuzu yaptık. Onaylanması dahilinde Turizm yolumuz için ödenek çıkarılacak” dedi.

  Köy yollarındaki çalışmalara da değinen Albayrak, “köy yollarımızda bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın talepleri dahilinde köy yollarımıza ağırlık veriyoruz. 2021 yılı KÖYDES ödenek dağılımımızı köylerimizin durumuna göre yapacağız” dedi.

  2956 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • Şenol Bedi07/05/2021 00:31

   Lütfen yapacağınız işleri ve ödenek dağılımını da köy köy yazarsanız memnun oluruz.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.