Gündem

Gıda Denetimleri Yoğunlaştırıldı

29/04/2021 09:16

İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri Gıda Kontrol Görevlisi ekiplerince, rutin gıda denetimlerine ilave olarak Ramazan Ayında tüketicilerin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını temin etmek amacıyla denetimler yoğunlaştırıldı.

Gıda Denetimleri Yoğunlaştırıldı

      Bu kapsamda İl genelindeki;  özellikle Ramazan Ayında vatandaşların yoğun olarak tükettikleri; ekmek/pide, unlu mamuller,   tatlı, et ve süt ürünleri üretimini yapan imalathaneler başta olmak üzere,  hurma ve bayram şekerlemelerinin de satışa sunulduğu gıda işyerleri gıda güvenilirliği bakımından denetlemeye devam edilmekte.
  Konu ile ilgili açıklama yapan Düzce İl  Tarım ve Orman  Müdürü Necdet ÇİÇEK, “gıda üretim ve tüketiminin artış gösterdiği  Ramazan Ayında, tüketicilerimizin sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamak amacıyla  İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki gıda kontrol görevlisi personelimiz aracılığı ile;  Ramazan Ayı boyunca gıda denetimlerini arttırarak sürdürüyoruz. Tüketicilerimizin de birer gönüllü gıda denetçisi gibi hareket ederek özellikle açıkta satılan, ambalajsız ve etiketsiz;  üreticisi, markası ve kayıt veya onay numarası olmadan satışa sunulabilen sağlık amblemsiz tavuk ve damgasız kırmızı etleri, etiketinde belirtilen uygun koşullarda muhafaza edilmeyen  ürünleri satın almamaları, ambalajlarının sağlam  ve bozulmamış ve son tüketim tarihlerinin geçmemiş olmasını dikkatle  kontrol etmeleri gerekiyor. Gıda ile ilgili her türlü şikayetlerinizi  ALO 174 veya 0501 174 0 174 Whatsapp  gıda ihbar hattına bildiriniz”

  2713 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.