Gündem

Yığılca Orman İşletmeden  Orman Köylüsüne Destek

20/04/2021 10:00

Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü, ORKÖY kredileriyle orman köylerinde ikamet eden vatandaşların sosyal ve ekonomik kalkınmalarına katkıda bulunmak, orman teşkilatı ve bölge halkı arasındaki ilişkiyi daha da güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Yığılca Orman İşletmeden  Orman Köylüsüne Destek

       Yığılca Orman İşletme Müdürlüğünce 2021 ORKÖY programı kapsamda yer alınan 10 köyde dış cephe mantolama ve fenni arıcılık, traktör, motorlu testere ve tambur kredilerinden faydalandırılmak üzere toplam 39 kişiye kredi verildi.

  Bu kapsamda Hoşafoğlu köyünde 7 kişiye Dış cephe mantolama, Yoğunpelit köyünde 7 kişiye dış cephe mantolama, Dibektaş köyü 3 kişiye fenni arıcılık 30 kovan, Karakaş 1 kişiye Traktör 4WD (70hp ve üzeri), Aksaklar köyü 4 kişiye motorlu testere, Akçaören köyü 3 kişiye fenni arıcılık (30 kovan), Gökçeağaç köyü 3 kişiye fenni arıcılık (30 kovan), Tuğrul köyü 7 kişiye dış cephe mantolama, Gaziler 3 kişiye fenni arıcılık 30 kovan, Redifler köyü 1 kişiye tomruk çekme vinci (tambur) verilecek.

  ORKÖY kredilerinden faydalanmak isteyen köy halkına, bilgilendirme ve kredi kullanmak isteyenlerin tespit edilmesi için yapılan toplantıda, verilecek olan kredilerin kimler tarafından kullanılabileceği, yapılacak olan iş ve işlemlerin nasıl yürütüleceği, kredilerin geri ödemesinin nasıl ve hangi zamanlarda olacağı ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Köylerde yapılan kura çekimleri ile hak sahipleri belirlendi. Belirlenen hak sahiplerine şartları yerine getirmeleri halinde ödemeleri yapılacak. Ayrıca ORKÖY tarafından verilen kredilerin bir kısmında hibe bulunuyor.

  1 yorum yapılmış

  • Mehmet Akkan21/04/2021 19:43

   Aloooo Hacılar köyüne birşey yokmu bu köy yığılcanın köyü değilmi
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.