Gündem

Moritanya ve Senegal’de Yarımları Ulaştırdı

16/04/2021 14:14

O Bir Yığılcalı! Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Başkanlığı ...

Moritanya ve Senegal’de Yarımları Ulaştırdı

  O Bir Yığılcalı!

  Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Başkanlığı Türk İslam Birliği (DİTİB) Essen Eyaleti Bölge Birliği iş birliğinde Afrika’ya gidecek yardım ekibinde yer alan Uğur Ayverdi kızı ile birlikte yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

  Almanya’da yaşayan 43 yaşındaki Uğur Ayverdi, kızı Meyserel’e hem hayırsever Türk milletinin gücünü yerinde göstermek hem de kızına bir hayat dersi vermek için sürpriz yaptı. Kendisini ve kızını Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Başkanlığı Türk İslam Birliği (DİTİB) Essen Eyaleti Bölge Birliği iş birliğinde Afrika’ya gidecek yardım heyetine kaydettiren Uğur Ayverdi, Moritanya ve Senegal’de 10 gün boyunca evladıyla yardımda yarıştı. Karşılaştıkları mazlum ve mağdur Afrikalı çocuklarla sohbet eden baba-kız, Almanya’daki tanıdıklarının da destekleriyle oluşturdukları gıda kolilerini, Kur’an-ı Kerim, zekat, hediyelik eşyaları tek tek ihtiyaç sahiplerine teslim ederek hayatları boyunca unutulamayacak bir iyiliği ve anıyı yaşama imkânı buldu.

  Baba Uğur Ayverdi, genç nesillerin yardımsever atalarını iyi tanımaya ihtiyaç duyduğuna inandığını söyledi. Kızı için aylardır çok özel ve güzel bir hediye düşündüğünü anlatan Ayverdi, Almanya’da yaşayan Türk heyetinin bölgeye gideceğini öğrenince kızına haber vermeden ikisi için de bilet alıp organizasyon kaydını yaptığını dile getirdi.

  Meyserel Ayverdi ise babasının yaptığı sürprizin hayatı boyunca aldığı en özel hediye olduğunu söyledi. İlk kez geldiği Afrika kıtasında zor şartlarda yaşayan Müslüman kardeşlerinin durumundan çok etkilendiğini vurgulayan Ayverdi, 10 gün süren zorlu yardım maratonunun göz açıp kapayıncaya kadar tamamlandığını dile getirdi. 

  4209 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • Ercan Baki 16/04/2021 13:12

   Rabbim yar ve yardımcınız olsun örnek insan başarılar dilerim
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • Mehmet Demir20/04/2021 01:04

   Tebrikler Allah razı olsun
  • Sinan KAHRAMAN 20/04/2021 03:25

   Helal olsun kardesimize, gururlandık
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.