Gündem

Yığılca Orman İşletmeden Örnek Davranış

17/11/2020 21:05

Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Metin Uysal’ın adı yaşatılacak.

Yığılca Orman İşletmeden Örnek Davranış

  Tüm yurt genelinde yapılan 11 Kasım ağaçlandırma bayramı kapsamında Yığılca orman İşletme Müdürlüğü fidan sahasına 26 Temmuz 2016 tarihinde Diyarbakır Silvan ilçesinde Şehit düşerek milletimizi onurlandıran Jandarma Astsubay Çavuş Metin Uysal ismi verildi.

  Yedigöller yolu üzerinde bulunan Kurt bendi mevkiinde ağaçlandırma sahası yapıldı.

  Yığılca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından organize edilen ağaçlandırma sahasında fidan dikimi yapıldı.

  Programa Yığılca Kaymakamı Abdullah Kurt, Belediye Başkanı Rasim Çam, Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Metin Uysal’ın babası İslam Uysal, Yığılca Orman İşletme Müdürü Sefer Tüce ve kurum amirleri katıldı.

  Programda konuşan Kaymakam Abdullah Kurt, “Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes kampanyası kapsamında yurdumuzun dört bir köşesinde ağaçlandırma var. Bizde ilçemizde yaklaşık 200 adet fidanı toprakla buluşturduk. Şehidimiz Metin Uysal’ın ismini bu alana verdik. İnşallah Yığılca’mıza nefes olur. Genç nesillerimize örnek olur” dedi.

  Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Metin Uysal’ın babası İslam Uysal ise, “Orman işletme müdürlüğünün uygulamış olduğu projeye şehit olan oğlum Metin Uysal’ın adının verilmesi beni çok duygulandırdı. Oğlumun adının bu projede yaşayacak olması beni ve tüm ailemizi çok mutlu etti. Bu işin organizasyonunda emeği tüm arkadaşlara şükranlarımı sunar başta Yığılca Orman İşletme müdürü Sefer Tüce ve Orman İşletme Müdür Yardımcımız Hülya Birtürk olmak üzere tüm İşletme müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

  Daha sonra fidanlar toprakla buluşturularak sulama işlemi yapıldı.

  11360 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.