Gündem

ALG'den Düzce'ye Büyük Yatırım

12/09/2020 13:10

ALG Constructions Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Algün, Düzce’nin mega projesi olacak yeni yaşam merkezini düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttı. Algün “2023’de yeni AVM’in açılışını yapacağız” dedi.

ALG'den Düzce'ye Büyük Yatırım

  Yatırımları hızla yükselen ALG Constructions’ın çevresinde otel, rezidans, AVM ve ofisler

  İle Düzce’nin en büyük projesini hayata geçirmeye hazırlandığını belirten Algün, 2023 yılında tamamlanması hedeflenen yatırımla Düzceliler’in artık alışveriş için çevre illere gitmeyeceğini vurguladı.Ayrıca bölgede eşi benzeri olmayacak nitelikteki dev projenin Düzce’ye olan ilgiyi de arttıracağını belirtti.

  Algün kahvaltılı yaptığı basın toplantısında gazetecilere projesi hakkında bilgiler verdi. Projesini vizyon olarak nitelendiren Algün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

   “Bugün burada Düzce’mizin en büyük projesini tanıtmak istiyoruz. Düzce’mizin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz ve uzun zamandır bunun üzerinde çalışıyoruz. Düzce’mizde ve bu bölgede olmayan nitelikte alış veriş ve yaşam merkezini içeren Düzce’nin merkezinde organize etiğimiz bu projeyi siz basın mensuplarıyla birlikte Düzce halkına tanıtmak istiyoruz. Dolayısıyla projemizi geliştirirken de Düzce halkımızın fikirlerine önem vererek onları da içine alarak geniş kapsayıcı bir proje olsun istiyoruz. İki metropol kent arasında bulunan Düzce’de vatandaşların çevre illere gitmelerine gerek kalmadan Düzce’mizde alış veriş yapmalarını sağlamak istiyoruz.” Dedi.

  Projenin şehrin merkezinde olmasının  önemli  olduğunu ifade eden Algün, “Böyle büyük bir alanı merkezde yakalamak zor. Bu tür AVM’ler büyük alış veriş merkezleri şehirlerin dışında yapılmak durumunda kalıyor çünkü alan yok fakat biz bunu Düzce’de yakaladık. Bu projenin en büyük özelliği şehir merkezinde olması çünkü ulaşılabilir olma açısından, yaya ulaşımın olması iyi hatta son dönemde Belediyenin bisiklet yolu projesi var bu anlamada buraya  bisikletle ulaşmakta önemli. Bu proje kervan kavşağında 50 bin metrekare alan üzerinde kuruyoruz. Projemiz yeni nesil AVM özellikle pandemi sonrasında insanların beklentilerini karşılaya bilecek nitelikte hem stabil hem de açık bir alandan oluşan yeni nesil yeşil bir AVM olacak.  Bu proje 3 bloktan oluşuyor. Blokların bir tanesi otel ve bu otel 5 yıldızlı bir otel olacak. İkinci blok ise ofis bloğumuz olacak bu ofisler business ofisler olacak. 3 bloğumuz ise nitelikli rezidans konutları içinde barındıran konut bloğu şeklinde olacak. Ve ortalarında da geniş bir alandan oluşan altında da 3 kat podyum, alışveriş merkezi AVM’den oluşan bir kompleks yapı. Alışveriş merkezinde sıradan markaların olduğu değil böyle uluslararası marka olmuş daha büyük firmaları buraya getirmeyi hedefliyoruz. Konseptimiz bu çizgide olacak inşallah bölgenin cazibe merkezi konumuna getirmeyi hedefliyoruz.  Yani artık biz Düzce’nin dışına değil dışarıdan insanların Düzce’ye gelmesini istiyoruz amacımız bu. Tabi burada otelleri rezidansları alışveriş merkezleri ofisleri düşünüldüğünde burada 3 bin kişi istihdam sağlayacak. Bu da çok önemli Düzce’deki çok büyük bir açığı kapatacak. Projemizle ilgili resmi işleri bitirdik 5 veya 6 aylık sürede bu projeye ilk kazmayı vurmayı hedefliyoruz. İnşallah 2023 Cumhuriyetimizin 100. Yılında da açılışını yapmayı kurdeleyi kesmeyi düşünüyoruz “dedi.

  13414 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.