Gündem

Başkan Çam’dan Eğitime Tam Destek

17/09/2019 06:59

Düzce Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Genel sekreter Hasan Sadi Ateş ve Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Yığılca’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Başkan Çam’dan Eğitime Tam Destek

  İlk olarak Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin’i makamında ziyaret eden heyet daha sonra Belediye Başkanı Rasim Çam’ı ziyaret etti.

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Rasim Çam, Yığılca’da eğitime tam destek olduklarını dile getirerek, “Yığılca Belediyesi olarak eğitim konusunda elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi.

  Yığılca’da Üniversite talebinin karşılanması ve eğitimin artırılması için Belediye Binasının Düzce Üniversitesine tahsisi gündeme geldi.

  Konu Yığılca Belediye meclisine aktarılacak. Belediye meclisinde çıkacak karar sonucu Yığılca Belediyesinin şuan ki binası Düzce Üniversitesine tahsis edilecek. Tahsisin ardından Yığılca’da arıcılığın yanı sıra Bankacılık, Sigortacılık ve Ormancılık bölümlerinin açılması planlanıyor. Mevcut binanın Üniversiteye yetmediği, yeni bölümlerin burada açılması için alan genişleme yapılması gerektiği belirtildi.

  Düzce Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı açıklamada, “Belediye başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Buradaki okulumuzun akıbetini ve büyüme fırsatlarını görüşmek ve hayırlı olsun ziyareti için buradayız. Burada üniversitemize bağlı arıcılık programımız artan hızı ve artan kapasitesi ile devam ediyor. Önce arıcılık merkezi olarak başlayan akademi çalışmamız arıcılık programı ile hayata geçti. Şuanda hali hazırda kurulu iki bölümümüz birden bulunuyor. Bu iki bölümü hayata geçirmek için başkanımızla da fiziksel alanlarımızı artırmak ve genişletmek için istişarelere bulunduk. Biz öğrencimizin eğitim niteliğinin de azalmadan devam edebileceği her tür fırsat sunulduğunda buradaki büyümemizi gönüllülükle artırmayı hedefliyoruz. Şuanda kurulu iki bölümümüzü de fiziksel olanaklarla başkanımızla birlikte karar vererek hayata geçirerek öğrenci alımını gerçekleştireceğiz.  Bu bölge orman bölgesi.   Ormancılık meslek yüksek okulumuz da var. Artık çağın ihtiyaçlarına göre önemli olan fiziksel alanı karşılayabilmek. Bu fiziksel alanı karşılayabildiğimiz sürece ilçemizde ihtiyaçları göz önünde bulundurarak her tür yeni bölümü ve talep görebilecek yeni bölümü hayata geçirmek konusunda istekliyiz gönüllüyüz” dedi.

  Belediye Başkanı Rasim Çam ise, “sayın rektörümüz bizlere hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyaret sırasında Üniversitemizin diğer bölümleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte Yığılca’ya hayırlı olabilecek birkaç fakültenin bölümün kazandırılması için çalışmalarda bulunacağız. Bir iki bölümün değil en az üç dört bölümün daha kazandırılması için yardımcı olacaklarını söylediler. İnşallah bu konuları önümüzdeki günlerde halkımızla da paylaşacağız. Belediye meclisimiz ile bu konuların görüşülmesinin ardından Üniversite ile protokol aşamasına geleceğiz. İlçemizin kalkınması gelişmesi ve göç alabilmesi için  bunların yapılması gerektiğini biliyoruz” dedi.

  8445 kez okundu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.