Gündem

Yığılca'da, yaralı karaca bulundu

09/10/2018 16:10

Yığılca’da, bulanan yaralı karaca milli parklar ekiplerine teslim edildi.

  Düzce'nin Yığılca ilçesi Aksaklar köyünde Hayrettin Kurt isimli vatandaşın bahçesine giren yaralı karaca tedavi altına alındı.

  Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde köpek seslerini duyan Hayrettin Kurt isimli vatandaş bahçede yabani bir hayvanın olduğunu gördü.

  Daha sonra bahçeye giden Hayrettin Kurt yaralı karacayı kucaklayarak evinin ardiyesine bıraktı. Yığılca ilçe jandarma komutanlığı ve köyün muhtarına haber verilmesinin ardından Düzce Milli Parklar ekipleri yaralı karacı tedavi edilmek üzere veterinere götürdü.

  Karacayı bulan Hayrettin Kurt, " Yeğenim bana çağırdı. Evin önüne çıktığımda baktım köpeklerin önünde bir şey vardı. Geyik mi keçimi bilmiyorum. Köpekleri kovaladım. Kaçmaya başladı, tele takıldı. Daha sonra tuttum. Evin ardiyesine koydum. Muhtarı aradım, muhtarda jandarmaya haber verdi. Onlarda soğolsun geldiler" dedi.

  Köy muhtarı Mustafa Partlak ise, "Hayrettin Kurt'un evinin önüne ceylan yavrusu geliyor. Köpeklerin sesini duyuyor. Gidip köpeklerin önünden almış. Köyümde böyle bir vatandaşın olmasında gurur duydum. Yabani hayvanın tedavi edilip doğaya salınması için güzel birşey oldu" dedi.

  Yaraları karacanın tedavisinin ardından doğaya salınacağı öğrenildi. 

  75281 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Arsaklalı11/10/2018 17:34

   Helal olsun Hayrettin abi :-)
     (Toplam 1 oy kullanıldı.)
  • ugur 21/11/2018 18:01

   anlatmaya gerek yok goruyorsunuz mükemmel
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.