Gündem

Yığılca’da "Zeytin Dalı Harekatı"na yapılan destek yerine ulaştı

21/02/2018 18:26

Yığılca ilçesinde Yığılcalı üreticiler tarafından sınır hattında görev yapan Mehmetçiğe gönderilen fındık ve ballar görevli personel tarafından Kumlu ve Kırıkhan ilçelerinde teslim edildi.

  Yığılca Kaymakamlığı mihmandarlığında sivil toplum kuruluşlarının başlattığı “Zeytin Dalına Bir Güvercinde Yığılca'dan” sloganı ile toplanan fındık ve ballar yerlerine ulaştı.  Afrin'de görev yapan askerlere yönelik fındık, bal ve ceviz gibi aperatif ürünleri ulaştırmak için geçtiğimiz Cuma günü yola çıkan 9 kişilik gurup 2 gün boyunca sınır hattında Mehmetçik ile bir araya geldi. 
  Bu kapsamda SYDV müdürü Sait Cesur, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürü Bünyamin Ali, Yığılca Eğitim Kültür Turizm ve Yardımlaşma derneği başkanı Gökhan Alkan, Balköy kooperatifi başkanı Nizamettin Kalaycı, Muhtarlar Derneği Başkanı Haydar Ertürk, Yığılca esnaflarından Ramazan Baltacı, Selami Savaş, Ramazan Kuru ve Redifler köyü muhtarı Kamil Kurt, Yığılca'dan toplanan fındık ve ballar sınırdaki askere ulaştırıldılar. 

  Yığılca Kaymakamlığı önünden hareket eden araç 14 saatlik yolculuğun ardından Hatay ili Kırıkhan ilçesi sınır hattında görev yapan birliklere ulaştı.

  Yetkili personel tarafından teslim edilen fındık ve ballar ile ilgili askerler "Yığılca halkına teşekkür ederiz. Allah' ın izniyle görevimizi başarı ile tamamlayacağız. Sefer bizim zafer Allah'ındır." İfadelerine yer verdiler.

  Daha sonra Kumlu ilçesinde paketleri teslim alan Mehmet Öngenç ise "Yığılca ilçemizden Afrin'e destek için getirilen fındık ve balları teslim aldık. Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Askerlerimizi düşünmüşler. Bu ürünler bizzat askerlerimize teslim edilecektir. Şifa olur inşallah. Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin" dedi.

  2 günlük gezinin son gününde ise Hassa üs bölgesinde sabah kahvaltısında Mehmetçik ile bir araya gelindi. Sınırda görev yapan kahraman Mehmetçik,  ilk obüs atışında Yığılca halkının dualarını üzerinde taşıyan “Yığılca'dan Afrin'e” yazılı obüs mermisini kullandı. 

  79711 kez okundu.

  2 yorum yapılmış

  • Recepturkel19/02/2018 19:10

   Allah razı olsun hepinizden
     (Toplam 4 oy kullanıldı.)
  • aydnakgl24/02/2018 19:55

   allah razı olsun
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.