Gündem

AK PARTİ'NİN ADAYLARI NETLEŞTİ

07/04/2015 15:30
AK PARTİ'NİN ADAYLARI NETLEŞTİ

  7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi partilerin adaylarını YSK' ya bildirmeleri ile birlikte seçim yarışı resmen başladı. 7 Haziran Pazar günü yapılacak milletvekili aday listeleri dün YSK'ya teslim edildi. Yığılca kamuoyunun merakla beklediği Ak Parti listesi de böylece kesinleşti. YSK'ya teslim edilen listede adaylar şu şekilde oldu. 1- Faruk Özlü 2- Fevai Arslan 3-Ayşe Keşir  Mevcut milletvekilleri İbrahim Korkmaz  ve Osman Çakır listede yer almazken, Fevai Arslan yerini korumuş oldu. Yığılca halkı Faruk Özlü ve Fevai Arslan'ı tanıyordu. 3. Sırayı alan Ayşe Keşir ise sürpriz oldu.  67 aday adayının milletvekili listelerine girebilmek için büyük yarış verdiği AK Parti'de sıralamaya ilk kez kadın bir aday girdi. 2011 Genel seçimlerinde de aday adayı olan Savunma Sanayi müsteşarı Faruk Özlü bu kez listeye girmeyi başardı. Listede sürpriz isim bayan aday üçüncü sıra adayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Siyasi Danışmanı Ayşe Keşir listeye girmeye başardı.

  • Faruk Özlü kimdir?

  Dr. Faruk ÖZLÜ 1962 Düzce Çilimli doğumlu. 2001 yılında Müsteşar Yardımcısı olarak atanan Dr. Faruk ÖZLÜ, 2002 yılından itibaren Kara ve Deniz Araçları Havacılık ve Uzay, Elektronik Harp, Muhabere ve Bilgi Sistemleri, Roket, Füze ve Mühimmat projelerinden sorumlu Savunma Hizmetleri Müsteşar Yardımcısı ve 2008-2011 yılları arasında Kurumsal Yönetim Hizmetleri'nden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. Dr. Faruk ÖZLÜ, yeni yapılanma altında Sistem Projeleri ve Lojistik'ten Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

  • Fevai Arslan kimdir?

  Fevai Arslan, 12 Temmuz 1966 Düzce, Çilimli doğumlu. İş Adamı; Düzce İmam Hatip Lisesini bitirdi. Serbest ticaretle uğraştı. 24. Dönem Düzce Milletvekili.

  • Ayşe Keşir kimdir?

  Ayşe Keşir, Ak Parti İstanbul İl Kadın Kollarının kurucu yönetim kurulu üyesi. 2002 seçimlerinde İstanbul 3. Bölge SKM Basın Koordinatörlüğü görevinde bulundu. 8 Mayıs 2005 tarihinde 1. Olağan Kongreden sonra, MKYK ve Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanlığı görevine getirildi (2005-2007). 2006 yılında Ak Parti İktidarında Sosyal Politika Uygulamaları I ve II yayınlarını hazırladı ve tüm kadın kolları teşkilatlardaki eğitim organizasyonunu yönetti. Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı olarak görev yaptı (2007-2012). Bu görevi esnasında, kadın kollarının ulusal ve uluslararası çalışmalarının tanıtım ve medya planlamasını yürüttü. Kısa filmler, yayınlar ve broşürler hazırladı. 2009 seçimlerinde Ankara Altındağ ve Büyükşehir Meclis Üyesi seçildi.

  11206 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • Erhan Gül07/04/2015 19:29

   Hayırlı olsun diyorum ama yazık oldu Ahmet ALKAN'a. Düzce Yığılca için , güzel projeleri vardı. Gayretliydi, inançlıydı. Ama nasip işte. Hayırlısı olsun.
  • Ahmet Remzi ALBAYRAK08/04/2015 10:33

   Bütün adaylarımız ülkemiz için milletimiz için ve Adalet ve Kalkınma Partisi(AK PARTİMİZ)için hayırlara vesile olsun. Düzce adaylarımız için ise Düzcemize hayırlı olsun. Adaylık nasip olmayan diğer aday adaylarımız için ise durmak yok yola devam diyorum.Saygılarımla
  • yığılca lı09/04/2015 11:58

   biz ne zaman yığılcadan aday çıkarabilecez. yabancı adaylara bile sevinir olduk
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.