Gündem

Yığılca'nın Öğretmen Açığı Giderilecek

07/05/2011 09:44
Yığılca'nın Öğretmen Açığı Giderilecek

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dan önce makam arabası ile Yığılca'ya geldi. Başbakan Erdoğan'ın helikopterinin ineceği alanda Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürü ile konuşan Nimet Çubukçu Yığılca da ve Düzce de halen eğitim ve öğretime devam eden prefabrik okulların önümüzdeki dönem tamamen kaldırılacağını ve yerine yenilerinin yapılacağını açıkladı.

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Yığılca da ki miting için Başbakandan önce ilçeye geldi. Karayolu ile ilçeye gelen Bakan Çubukçu burada Vali Vasip Şahin, ilçe Kaymakamı Nuri Gezici ve milletvekilleri tarafından karşılandı. Yığılca ilçe stadına giderek stad girişinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı bekleyen Çubukçu, burada Milletvekili Yaşar Yakışi Vali Vasip Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Cevdet Aşkın ile de görüştü. Düzce ve Yığılca'nın eğitim durumları ve yapılacak yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Çubukçu, deprem sonrası yapılan prefabrik okulların önümüzdeki dönem mutlaka kaldırılacağını belirterek yerine yenilerini inşa edeceğiz dedi. İlçe Mili Eğitim Müdürü Cevdet Aşkın "Yığılca öğretmen konusunda çok ciddi anlamda sıkıntılar yaşadı. Bizler sözleşmeli öğretmenler ile açığı kapatmaya çalıştık ama %60 oranında bir açığımız vardı. Yığılca'nın öğretmen anlamında sıkıntıları mevcut" dedi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ise "Yeni öğretmen atamaları yapılacak. Düzce'ye gelen öğretmenlerin 3/1'ni Yığılca'ya göndereceğiz" ifadelerini kullandı. Yığılca'nın Düzcenin ilçesi olması dışında olağanüstü tabiat güzelliklerine sahip olduğunu belirten Bakan Çubukçu, ilçenin bi o kadar da bölgesel olarak coğrafi uzaklığın getirdiği olumsuzluklara da sahip olduğunun altını çizdi. İlçeye önümüzdeki yıl eğitim ve öğretime başlayacak olan, bir Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ile bir Anaokulu yapıldığını belirten Çubukçu, Türkiye'nin Hiçbir yeri bize uzak değil, her yere eşit hizmetler götürmenin çabası içindeyiz şeklinde konuştu.

  23990 kez okundu.

  1 yorum yapılmış

  • öğretmen12/05/2011 06:25

   Anlayamıyorum, herkes Anadolu Lisesi için yırtınırken Milli Eğitim Bakanı gelmişken Cevdet bey sadece poz veriyor neden söylemedi
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.