Gündem

Başbakan'ın Korumaları Yığılca da

05/05/2011 09:51
Başbakan'ın Korumaları Yığılca da

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sıkı güvenlik önlemleri ile korunuyor. Bu kapsamda Ankara dan gelen Başbakan'ın korumaları ve Düzce Emniyet Müdürlüğünden gelen amirler şuan ilçemizde güvenlik önlemlerini kontrol ediyorlar. Başbakan'ın helikopterinin ineceği alanı, miting alanını, giriş ve çıkışları kontrol eden ekipler 7 Mayıs Cumartesi günü sıkı güvenlik önlemleri alacaklar.

  Erdoğan'ı miting boyunca havadan ve karadan yaklaşık 800 polisin koruyacağı öğrenildi.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yığılca'ya gelmesine iki günden az bir süre kala, Yığılca da alınan tedbirler bugün gözden geçirildi.

  Bir minibüs ve bir otomobille Ankara'dan ilk olarak Düzce'ye gelen öncü ekip daha sonra Yığılca'ya geldi. Düzce de ilk olarak Düzce 18 Temmuz Stadyumu'nda incelemelerde bulundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, programında bir değişiklik olmaması halinde ve hava şartlarının uygun olması durumunda Şehir Stadı'na helikopterle inecek.

  Öncü ekip staddaki incelemelerinin ardından ilçe içinde de incelemelerde bulundu. İncelemelere, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli müdür, emniyet amirleri ve komiserler de eşlik etti.

  Çevre illerden ve ilçelerden Yığılca'ya takviye edilecek olan Özel Harekat ve Çevik Kuvvet birlikleri ile Cumartesi günü Yığılca da yaklaşık 500 polisin görev alacağı öğrenildi. Düzce, Yığılca ve Başakan'ın helikopterle iniş yapacağı alanda bulunan binaların çatılarında keskin nişancılar önceden hazır bulunacak.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miting boyunca Emniyet Genel Müdürlüğüne ait helikopterlerle de havadan sıkı bir şekilde korunacak.

  Erdoğan'ın, Yığılca'dan Düzce'ye gitmesinin ardından Anıtpark'ta ki miting öncesi Düzce Valiliği'nde toplu açılışları gerçekleştireceği öğrenildi.

  Ayrıca İlçe Emniyet amirliği 6 Mayıs Cuma Akşamından itibaren ilçe içine araçların giriş ve çıkışlarını yasakladı.

  39111 kez okundu.

  3 yorum yapılmış

  • murat BALYEMEZ06/05/2011 09:48

   haydi yığılcam gelen misafirimizi iyi bir şekilde karşıla inş hiç bi sorun cıkmaz daha nice yıllar misafir ederiz başbakanımızı inş hoş gedin başbakanımmmmmm.. iyi çalışmalar arkadaşlar... saygılarrr
  • ömer kuşcuoğlu07/05/2011 18:25

   bir yığılcalı olarak bügünü bir gurur günü ilan ediyorum kendime sayın başbakanımızı kim yığılcaya gelmesinde vesile olduysaallah onlardan razı olsun bu bir fırsattır her yığılcalıya selam ve sevgiler kocaeli
  • gurbetci yigilcali12/05/2011 10:52

   yilcali olarak gurbetten gurur duyduk ilcemizle.ama bir türlü videosunu bulamadim.daha yüklenmedimi acaba yoksa sayfayami yanlis bakiyorum.ilcemiz kücük ama cok güzel cocuklugumdada ayni simdide ayni güzellikte.vatanimizin kiymetini bilelim arkadaslar.
  Yorum yazın
  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.